Atraktivní pouťové utkání ve Valči rozhodl domácí kanonýr Martin Ludvík..

Valeč - Myslibořice 3:0 (0:0)

Rozhodčí: Antonín Rygl

Branky: 73' a 84' Martin Ludvík, 90' Pavel Zikán

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Pavel Vejvoda, Petr Kocáb, Tomáš Kratochvíl, Rostislav Pekárek (46' Tomáš Palát) - Vojtěch Mrňa, Michal Němec (80' Tomáš Krajčo), Michal Šoustal, Martin Čapoun "C" - Vojtěch Čapoun (87' Tomáš Pekárek), Milan Pevný

Sestava Valeč: Zdeněk Macek "C" - Jiří Pokorný, Michal Chytka, Pavel Chládek, David Cabejšek - Martin Melkes, Michael Kopuletý (46' Michal Kárník), Daniel Procházka (76' Pavel Zikán), Jan Sirota - Martin Ludvík, Milan Veselý (46' Vítězslav Chládek)

Žluté karty: 2:0

Diváků: 60

Na Valečskou pouť přijely k zápasu 6. kola III. třídy Myslibořice. Myslibořice se musely obejít bez několika pilířů základní sestavy, citelně chyběl hlavně Bohumil Mencák a Jakub Horák. Na to, že měli domácí po pouťové zábavě tak vlétli do utkání ve velkém stylu. Valeč byla dřív u míčů a dařilo se jí dobře kombinovat, z územní převahy si vytvářela i několik 100 % šancí. Domácí útočník a poté záložník zvládli téměř nemožné, jednou z malého vápna těsně minuli a podruhé trestuhodně přestřelili Vodičkovu branku, několika výbornými zákroky se prezentoval i čerstvý otec v bráně Myslibořic Radek Vodička. Myslibořice mohly také udeřit, po rohovém kopu a následné střele Martina Čapouna se k dorážce dostal Tomáš Kratochvíl, nabídnuté šance se zalekl a jeho pokus z malé blízkosti bravurně lapil kapitán a brankářská jednička Zdeněk Macek. I přes herní převahu domácích se mohlo jít do kabin za stavu 0:1, po výměně dvou Myslibořických středopolařů, se dostala do brejku nová akvizice z Jaroměřic n/R Michal Němec, který si poradil se stoperem a vyslal technickou ránu přesně k pravé tyčce, Zdeněk Macek využil svých centimetrů a vyškrábl míč konečky prstů na rohový kop. Výsledek prvního poločasu mohl být klidně 3:0 a nebo taky 0:1, střelci se trápili v koncovce a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Start, který se podařil v prvním poločase domácím, tak ten samý se podařil ve druhé hostům, Myslibořic bylo rázem plné hřiště a na Mackovu bránu se valil jeden útok za druhým. V úvodu nastřelil střídající Tomáš Palát tyčku z přímého kopu o chvíli později vynikajícím způsobem vychytal nestárnoucí Zdeněk Macek kličkujícího Milana Pevného. Po ráně Milana Pevného z ostrého úhlu si domácí málem vstřelili vlastní branku. Kousek chyběl Martinovi Čapounovi, ale při pokusu o rychlé zakončení netrefil odkrytou část branky. I krásnou střelu Michala Němce po odrazu z rohového kopu z half-voleje Zdeněk Macek nějakým způsobem zlikvidoval, i za cenu drobného zranění, utkání však dochytal. Jak tápala Valeč v prvním dějství, tak tápaly v koncovce Myslibořice v tom druhém. Zápas tak rozhodl domácí kanonýr Martin Ludvík, celý zápas byl pro Myslibořickou obranu velkou hrozbou, na jaře vstřelil v Myslibořicích hattrick a ani tentokrát od něho nebyl daleko. V 73' minutě si zaběhl za obranu a střelou k levé tyčce nedal Vodičkovi šanci. Myslibořice ve snaze o vyrovnání, které si za výkon ve druhém poločase určitě zasloužily, otevíraly zadní vrátka, čehož podruhé v zápase využil Martin Ludvík, tentokrát teda využil těsného ofsajdového postavení a štěstí se k němu přiklonilo i v zakončení. V zakončení zvolil kličku brankáři, ten jeho pokus zneškodnil, bohužel jak si stahoval míč do koše, tak se mu od těla odrazil opět na nohy Martina Ludvíka a ten už měl lehkou práci, vstřelit svoji 7. branku v sezóně. Zápas se posledních pár minut jen dohrával, v poslední minutě byl dítětem štěstěny střídající Pavel Zikán, při sólu přes celou polovinu hřiště si asi třikrát narazil o soupeře a poté chladnokrevně zakončil svůj průnik a upravil skóre na 3:0, rozhodčí Antonín Rygl následně naposledy pískl do píšťalky a ukočil pouťové derby. Valeč tak udržela domácí neporazitelnost a navýšila i minuty domácí neprůstřelnosti. Výsledek 3:0 je pro Myslibořice krutý, ale takový je fotbal, Valeč se vítězstvím dostala v tabulce o bod právě před Myslibořice.

Nejlepší hráči: Michal Šoustal, Michal Němec - Zdeněk Macek, Martin Ludvík