Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Myslibořice z.s.

Historie

Oddíl kopané TJ Myslibořice byl na Českomoravském( v té době Československém) fotbalovém svazu v Praze zaregistrován pod evidenčním číslem 609 027 v roce 1988.Vznik nového oddílu stvrdili svými podpisy za TJ Myslibořice pánové Zdeněk Málek, František Palát a Karel Crha.

Myslibořičtí žáci hráli svou soutěž již o dva roky dříve .Vzhledem k tomu, že v té době nebylo v Myslibořicích fotbalové hřiště, hráli žáci pod vedením trenérů Zdeňka Šoustala, Arnošta Vaňka a Karla Crhy svá domácí utkání na hřišti ve Valči.

Hřiště v Myslibořicích bylo dobudováno a zkolaudováno Okresním fotbalovým svazem v Třebíči v roce 1988. Stávající školní hřiště bylo rozšířeno a upraveno na odpovídající rozměry (použil se hlavně materiál z demolice staré statkové budovy, na jejímž místě se začínala stavět nová prodejna Jednoty). A když se na hřišti objevily i fotbalové branky a za nimi zábrany nic nebránilo tomu,aby mohlo nově vytvořené družstvo mužů vstoupit do bojů o mistrovské body ve IV.třídě Třebíčska (1.sezóna 1988/89).Velké zásluhy na založení fotbalu,vybudování hřiště a později i travnaté plochy měl také velký příznivec kopané pan František Palát, bývalý dlouholetý starosta obce.Samozřejmě je nutné se zmínit o velkém množstvím brigádnických hodin , které odpracovali samotní hráči, funkcionáři a příznivci sportu v Myslibořicích.

Mužstvo mužů tvořili ze začátku z poloviny hráči z nedalekých Příložan. V úvodních ročnících se střelecky nejvíc dařilo Karlu Crhovi, Jaroslavu Blatnému, Dušanu Palátovi a Pavlu Šoustalovi.

V sezónách 1989-91 se podařilo získat několik posil do hráčského i funcionářského kádru. Z Hrotovic přestoupil Bohumil Mencák, z Jaroměřic n.Rok. přišli Josef Vrzáček, Martin Dobeš, Ladislav Jagoš, Jiří a Vratislav Pevný. To se také zanedlouho projevilo i na postavení mužstva v tabulce. Muži se začali odpoutávat ode dna a posouvat se směrem nahoru. Došlo  i k posílení trenérského postu ke Karlu Crhovi přibyl Bohumil Mencák a Jaroslav Burian. Obnovené družstvo starších žáků vedli trenéři Karel Crha a Josef Vrzáček. Pan Crha vykonával také do roku 1993 funkci organizačního pracovníka. Na zápasy se hráči dopravovali v té době autobusem TJ (o autobus se staral pan Zdeněk Málek, který fotbalisty společně s panem Jiřím Melkusem a později Dušanem Palátem, na zápasy vozil).

V dalších sezónách útočili muži na nejvyšší posty v tabulce IV.třídy. Nejvíce branek stříleli v tomto období B.Mencák, D.Palát, J.Vrzáček a nová posila z Jaroměřic  nad Rokytnou - Petr Vrzáček. Bohužel však začalo docházet k neshodám ve vedení oddílu, což vyvrcholilo odchodem několika hráčů do jiných klubů. Největším oslabením byl odchod výborného brankáře Alfreda Mollera, kterého však zanedlouho nahradil mladý nadějný Jiří Novák. Dále také skončil s činností u TJ Myslibořice pan Crha a založil si „svůj“ fotbalový klub CSK Espoir Myslibořice (v roce 1993). V ročníku 1992/93 měla TJ v soutěži i dorostenecké družstvo.Dorost vedl p. Crha s p.Vrzáčkem.       

Až do roku 2001 vedl jako hlavní trenér muže B.Mencák (asistenty mu byli postupně Miroslav Warták a Milan Palát),vedoucím mužů byl pan Josef Šťáva. V mužstvu se vystřídalo za tu dobu několik fotbalistů. Do Myslibořic přestoupil například František Novotný z Třebenic, Martin Zeman z Koutů,Jaroslav Bartes z Výčap a hlavně také z Jaroměřic n.Rok. výborný fotbalista a střelec Radek Jíra, který od svého příchodu vládne suverénně každou sezónu tabulce střelců .Na druhou stranu odešel zpět do Jaroměřic nad Rokytnou P.Vrzáček a také do Moravských Budějovic velký talent myslibořické kopané Arnošt Vaněk ml. Ten v letošním ročníku hájí barvy Litohoře a nastupuje proti našim hráčům.

Muži se většinou v těchto letech pohybovali v horní polovině tabulky, ale k postupu do vysněné III.třídy to nikdy nestačilo .A tak vedení oddílu odvolalo trenéra Mencáka a jeho místo zaujali pánové Burian a Krejcar (naši bývalí hráči z Příložan). Bohužel se ale zanedlouho ukázalo, že to nebylo šťastné řešení. I když probíhala velice kvalitní příprava, samotné zápasy se novým „koučům“ vůbec nevyvedly. V sezóně 2001-2 postoupilo z naší skupiny celkem 5 mužstev, naši však mezi nimi nebyli.

rok 2002 - nově založení starší žáci TJ Myslibořice

Horní řada zleva: Josef Vrzáček (trenér),Ondřej Vašíček, František Vedral, Patrik Diviš, Jan Juránek, Ondřej Pekárek, Zdeněk Hort, Tomáš Juránek, Bohumil Mencák (trenér),Rostislav Pekárek

Spodní řada zleva: Ondřej Maštera, Jiří Křivánek, Petr Slanina, Milan Pevný, Martin Čapoun, Michal Šoustal, Jan Růžička, Milan Diviš.

Ležící brankář: Radek Vodička.

Další ročník 2002-3 přinesl opětovné založení družstva starších žáků, tentokrát pod vedením trenérů J.Vrzáčka a B. Mencáka. Později místo B. Mencáka přišel Jiří Veselý a Jan Cafourek. Žáci skončili nejdříve pátí a o rok později dokonce čtvrtí. Mezi nejlepší hráče a střelce v obou sezónách patřili Tomáš Růžička a Ondřej Pekárek. J.Vrzáček se stal z jara 2003 i organizačním pracovníkem oddílu kopané (nahradil tak B.Mencáka, který působil v této funkci celých 10 let). Celek mužů vedl v tomto ročníku Milan Palát. Mužům unikl postup v posledním zápase v Rapoticích, kde jsme potřebovali zvítězit, bohužel utkání skončilo bez branek.

20.7.2002 bylo v Myslibořicích slavnostně otevřeno travnaté hřiště. Uplynulou sezónu 2001-2 jsme sehráli na hřišti v Radkovicích.

rok 2002-bývalí hráči TJ Myslibořice při příležitosti otevření travnatého hřiště

Horní řada zleva: Vratislav Pevný, František Novotný, Jiří Veselý, Arnošt Vaněk, Martin Malena, Josef Vrzáček, Pavel Hanák, Bohumil Mencák.

Druhá řada zleva: Jiří Hort, Petr Vrzáček, Dušan Palát, Jiří Pevný, Jaroslav Blatný.

Ležící brankář: Alfred Moller

Až šestnáctý ročník 2003-4 znamenal postup našich hráčů do vyšší soutěže-III.třídy.Postoupit se podařilo nakonec z druhého postupového místa pod vedením Milana Paláta a hrajícího trenéra Martina Horáka-nové posily z Valče.Vedoucím mužů je Petr Trpišovský.O historický úspěch myslibořické kopané se zasloužili hráči: brankáři Marian Polák (hostování z Hrotovic), Roman Benda a Jiří Novák,obránci Josef Kselík(jako jediný odehrál s výjimkou vojny všech 16 sezón a také se zasloužil velkou měrou o založení kopané v Myslibořicích), Milan Janoušek (kapitán mužstva, velká opora zadních řad, přestoupil k nám z Jaroměřic n.Rok.),Vítězslav Smolka, Luboš Křivánek, Martin Dobeš, Marcel Hrbáček (vypomáhá hlavně v jarní části, jinak hraje profesionálně hokej), záložníci Martin Horák, Petr Kocáb (posila z Jaroměřic,výborný fotbalista) Jan Fňukal, Tomáš Palát a útočníci Radek Jíra, Bohumil Mencák ml., Martin Pekárek a Jiří Pekárek.

Jako cíl si dali muži do nové sezóny 2004-5 udržení ve III.třídě, starší žáci by opět rádi hráli na špici ve II.třídě.Největším problémem myslibořického fotbalu je nedostatek obětavých funkcionářů, kteří by věnovali volný čas této nejoblíbenější kolektivní hře. Bohužel nás předčasně pánové Arnošt Vaněk, Zdeněk Šoustal, František Palát, Josef Šťáva i Bohumil Mencák opustili. V současné době máme zaregistrovaných 45 žáků a žákyň, klidně by mohlo existovat i družstvo mladších žáků. Bohužel se nenajde nikdo kdo by mladší žáky trénoval.Trenér starších žáků J.Vrzáček vykonává současně funkci organizačního pracovníka, trenér mužů M.Palát je i předsedou oddílu.Z našich bývalých hráčů nezanevřel na kopanou jako jeden z mála ing.Martin Malena, který se stal fotbalovým rozhodčím .

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena - TJ Myslibořice z.s.