Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Myslibořice z.s.

OP: Myslibořice - Stařeč

Po vyrovnaném pohárovém zápase se Starčí, bohužel domácí střelci selhali v penaltovém rozstřelu a Okresní pohár pro ně končí před finálem..

Myslibořice - Stařeč 1:1 (1:1)penalty: 3:4

Branky: 3' Miloš Mezlík, 18' Miroslav Kaňka

Rozhodčí: Oldřich Kalina - David Holík, Tomáš Milota

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Tomáš Kratochvíl, Hynek Svoboda, Lubomír Macháček, Pavel Vejvoda - Miroslav Ludvík (46' Stanislav Marek), Martin Čapoun "C", Milan Pevný (71' Lukáš Svoboda), David Šoustal (77' Vojtěch Mrňa) - Miloš Mezlík (46' Vojtěch Čapoun), Bohumil Mencák

Sestava Stařeč: Matěj Trnka (46' Dominik Obůrka) - Vladimír Smejkal, Miroslav Kaňka "C", Michal Pysk, Jan Rambousek, Stanislav Jahoda, Marek Bříza (46' Ladislav Lauš), Daniel Tomek, Rostislav Ježek, Jakub Dolníček (50' Filip Strouha), Marek Pislcajk

Žluté karty: 1:1

Diváků: 55

Zápas pro Myslibořice začal velice dobře, už ve 3. minutě našel David Šoustal neobsazeného Miloše Mezlíka, který hlavičkou do protipohybu brankáře a otevřel skóre zápasu. Hosty to evidentně zaskočilo a první čtvrt hodiny nevěděli, kde jim hlava stojí. Martin Čapoun však tutovku neproměnil. Po drtivém úvodu domácích se hosté oklepali a z rohového kopu hlavičkoval přesně Miroslav Kaňka a bylo srovnáno. Gól sebral z nohy Marka Pislcajka dobrým výběhem Radek Vodička. Na druhé straně v další 100 % šanci ve vápně selhal osamocený Miroslav Ludvík z Myslibořic. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas se hra srovnala, protože hosté vyztužili zálohu, ve které měli první poločas navrch domácí a hned to bylo znát. Přesto se v největší šanci ocitl opět Martin Čapoun, po rohu bratra Vojtěcha mířil v těžké pozici jen těsně mimo branku. Na druhé straně hlavičkoval Marek Pislcajk také těsně vedle. Postupem času domácím docházely síly a hosté začali mít převahu, ale domácí stopeři nepouštěli hosty do vážnějších šancí, střely z dálky se neshledaly s úspěchem. Spasit domácí mohl Vojtěch Čapoun po vystihnutí špatné malé domů, ale Dominik Obůrka na poslední chvíli zachránil hosty, stejně jako pár minut před koncem, kdy vychytal samostatný nájezd Lukáše Svobody. Myslibořice měly více šancí vstřelit branku, ale branku se ani jednomu týmu nepodařilo. Rozhodčí Oldřich Kalina měl zápas pevně v rukou a bez jakýkoliv nepřesností ukončil tento remízový zápas a na řadu přišly penalty.

Hosté na rozdíl od domácích svůj první pokus neproměnili, poté co Radek Vodička parádním zákrokem vychytal prvního exekutora. Ovšem Hynek Svoboda z Myslibořic překopl branku a bylo vyrovnáno. Stařeč už znovu nezaváhala, přičemž Stařečský Dominik Obůrka vystihl směr posledního pokutového kopu Luboše Macháčka a Marek Pislacajk poté poslal Stařeč do finále, po penaltovém rozstřelu 3:4.

Proměněné penalty: Bohumil Mencák, Pavel Vejvoda, Martin Čapoun

Nejlepší hráči: Martin Čapoun, Hynek Svoboda - Marek Pislcajk, Daniel Tomek