Myslibořice : Rudíkov - Trnava "B"

Myslibořice se po dvou zápasech bez vstřeleného gólu probraly až za minutu dvanáct a v poslední pětiminutovce se s nováčkem soutěže protrápily k výhře 4:2..

Myslibořice : Rudíkov - Trnava "B" 4:2 (0:1)

Rozhodčí: Jaroslav Neumann

Branky: 50' Michal Šoustal, 85' Ondřej Pekárek, 86' Bohumil Mencák, 88' Pavel Vejvoda - 3' Miroslav Pitor, 63' Jiří Eliáš

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Pavel Vejvoda, Petr Kocáb, Tomáš Kratochvíl, Martin Čapoun "C" - Tomáš Krajčo (46' Aleš Pekárek (89' Radek Trpišovský), Michal Šoustal, Jakub Horák, Vojtěch Mrňa (76' Ondřej Pekárek) - Vojtěch Čapoun (70' Tomáš Palát), Bohumil Mencák

Sestava Rudíkov - Trnava "B": Lukáš Liška - Robert Savara, Luděk Ondračka, Vojtěch Buďa, Zbyněk Caha, Tomáš Klíma, Pavel Malec "C", Miroslav Pitor, Dominik Jašek, Jan Zahradník (46' Miloš Mezlík), Jiří Eliáš

Žluté karty: 0:1

Diváků: 40

V pátém kole hostily Myslibořice na svém hřišti nováčka soutěže Rudíkov - Trnava "B", který v minulé sezóně postoupil ze IV. třídy. Zápas se hrál za chladného počasí a velmi silného větru, takže diváků bylo kolem hřiště hrstka. Úvod utkání vyšel lépe hostům, Myslibořický brankář Radek Vodička neudržel přímý kop a u dorážky byl nejdříve úplně neobsazený Miroslav Pitor, pro kterého nebylo obtížné levačkou otevřít skóre zápasu. Myslibořice sice kontrolovaly míč, ale občasnými nepřesnými přihrávkami dávaly šance na brejky hostům. Po jednom z nich mohlo být pro domácí ještě hůř, když Trnavský útočník selhal v koncovce ve velmi dobré pozici. Myslibořice měly také šance, po kombinaci Myslibořických útočníků pálil těsně mimo omilostněný Vojtěch Čapoun. Do 100 % šance se dostal Vojtěch Mrňa, kterému nahrál v tísni nechtěně brankář Trnavy Lukáš Liška, Vojtěch se odkryté branky zalekl a z tutovky nebylo nic. Další větší šance nebyly k vidění a tak silný vítr odvál hráče obou týmu do kabin.

Druhý poločas hrály po větru domácí Myslibořice, takže se hrál téměř celý poločas na polovině hostů. Tak jak vyšel začátek prvního poločasu Trnavě, stejně tak vyšel začátek toho druhého Myslibořicím, po rohovém kopu Jakuba Horáka, hlavičkoval na malém vápně neobsazený středopolař Michal Šoustal a rázem bylo vyrovnáno. Domácí tato branka nevyburcovala k aktivnějšímu pohybu a ti se ne a ne dostat do nějaké vážnější šance. Pohroma přišla o chvíli později, Trnava zahrávala přímý kop, ten ještě domácí brankář s obranou odvrátili, jenže dorážka, která by za normálních podmínek skočila někde v horní polovině lapačů míčů vzal vítr a s pořádnou dávkou štěstí se odrazil od tyče do branky, hosté se tak podruhé v zápase ujali vedení. V 76. minutě se na hrací plochu dostal Ondřej Pekárek a hned po svém prvním kontaktu s míčem se z pravé strany řítil sám na brankáře, celou situaci však chtěl ještě vyšperkovat, druhé rychlík ze střídačky Aleš Pekárek na míč před opuštěnou brankou nedosáhl. O moment později se celá situace opakovala, tentokrát Ondřej zvolil střelu a to bylo správné řešení, střela na zadní tyčku znamenala vyrovnání na 2:2. Hned po rozehrávce hostů se Myslibořice dostaly k vhazování blízko branky Lukáše Lišky, po dlouhé době vytěžili domácí branku z dlouhého vhazování, Tomáš Palát našel neobsazenou hlavu Bohumila Mencáka, který otočil skóre zápasu ve prospěch Myslibořic. Aby toho nebylo málo, k sólu přes celé hřiště se odvážil benjamínek sestavy Pavel Vejvoda a s přispěním hostujících obránců navýšil gólový účet Myslibořic na 4. Domácím se podařilo během 3 minut vstřelit 3 branky. Myslibořice se tak probraly za minutu dvanáct a zaslouženě nedopustily překvapení v podobě bodové ztráty.

Nejlepší hráči: Petr Kocáb, Pavel Vejvoda - Miroslav Pitor, Luděk Ondračka