Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Myslibořice z.s.

Myslibořice - Jakubov

Náskok Jakubova z prvního poločasu Myslibořice stáhly až v poslední minutě zápasu brankou brankáře Tomáše Paláta..

Myslibořice - Jakubov 2:2 (0:2)

Branky: 50' Milan Pevný, 90' Tomáš Palát - 11' Tomáš Veselský,  19' Tomáš Kosmák

Rozhodčí: Libor Svoboda

Sestava Myslibořice: Tomáš Palát - Pavel Vejvoda, Lubomír Macháček (42' Bohumil Mencák), Tomáš Kratochvíl, Martin Čapoun "C" - Miroslav Ludvík, Michal Šoustal, Stanislav Marek, David Šoustal (59' Lukáš Svoboda) - Milan Pevný (70' Daniel Kunčík), Miloš Mezlík

Sestava Jakubov: Miroslav Klíma - Miroslav Dunkler, Radek Jelínek "C", Roman Říha (46' Marek Gáborík), Michal Dunkler, Pavel Dvořák, Tomáš Veselský, Tomáš Kosmák, Tomáš Vrbka, Marek Chalupa, Vojtěch Vejmelka

Žluté karty: 1:1

Diváků: 80

Po první prohře v sezóně s Litohoří čekal domácí Myslibořice další silný soupeř a to Jakubov, v posledních zápasech s tímto soupeřem se vždy dělily body. Utkání začalo lépe pro hosty, když už v 11. minutě po křídelní akci otevřel skóre Tomáš Veselovský, který ve skluzu i přes bránícího hráče dotlačil míč za záda bezmocného Tomáše Paláta. Obrana Myslibořic nefungovala moc dobře a v 19. minutě se po chybné rozehrávce řítil z poloviny hřiště sám na brankáře Tomáš Kosmák a prudkou střelou na přední tyč navýšil vedení Jakubova na 0:2. Aby toho nebylo málo, zranil se domácím stoper Lubomír Macháček, který po desetiminutovém ošetřování stejně musel střídat a minimálně podzimní část sezóny pro něho skončila. Myslibořice se sice tlačily dopředu, ale kloudnou střelu na branku Miroslava Klímy nevystřelily. A tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro domácí 0:2.

Do druhého poločasu nastoupily úplně jiné Myslibořice a obraz hry se změnil. V 50. minutě dotlačil míč do branky hlavou Milan Pevný. Hosté poté hodně přitvrdili v osobních soubojích a rozhodčí tomu jen přihlížel, až se mu zápas úplně vymkl z ruky. K vidění bylo několik strkanic a potyček. Myslibořice měli navrch, ale střelecká nemohoucnost připomínala tu z minulého zápasu v Litohoři. Domácí hráli ke konci na tři útočníky a vsadili všechno na jednu kartu, tím otvírali hodně zadní vrátka, ovšem výborný Tomáš Palát zlikvidoval dva samostatné nájezdy Jakubova a když i agilní Radek Jelínek pálil s velice dobré šance vysoko nad branku musel přijít zákonitě trest. V poslední minutě zápasu zahrávali domácí rohový kop, na který si krásně naskočil brankář Tomáš Palát a získal alespoň bod pro Myslibořice z domácího prostředí.

Nejlepší hráči: Michal Šoustal, Bohumil Mencák - Radek Jelínek, Tomáš Kosmák