Želetava - TJ Myslibořice

V posledním zápase sezóny Myslibořice nestačily na Želetavu, která si tímto vítězstvím zajistila postup do 1.B třídy..

Myslibořice - Želetava 2:5 ( 1:1 )

Branky: 32' Petr Kocáb, 72' Bohumil Mencák - 8' Jičínský, 46' Pavela, 64' Daniel, 66' T. Vrbka, 84' Kasáček

Rozhodčí: Čejka - M. Dobrovolný - Tormová

Sestava: Benda - Křivánek, Jíra, Kocáb ( Harant ), Štefaňák - Čapoun, Palát "C", Horák M., Šoustal ( Pekárek R. ) - Mencák ( Hort ), Svoboda

Žluté karty: 1:3

Červené karty: 1:0 ( Radek Jíra )

Diváků: 120

Průběh utkání: V posledním utkání sezóny 2009/2010 hostily domácí Myslibořice na svém hřišti aktuálně první Želetavu. Myslibořice se v tomto klání musely obejít bez jedničky mezi tyčemi, brankáře Radka Vodičky! Želetava nabuzená možným postupem do krajské soutěže ( 1.B třída ) vlétla do zápasu ve vysokém tempu a Myslibořice nevěděly kde jim hlava stojí. Z úvodního tlaku se jim podařilo vsítit i první branku zápasu a to dost kuriozní. Hostující Jičínský se trefil přímo z rohového kopu! Želetava si vypracovávala i další šance, ale po 20ti minutách polevila, protože s takovým nasazením se nedá hrát celý zápas a Myslibořice toho okamžitě využily a začaly se i oni dostávat do příležitostí, největší z nich vychytal vynikajícím zákrokem hostující brankář, když vytěsnil téměř jistý gól z hlavy nejlepšího střelce Myslibořic Lukáše Svobody. Myslibořice se branky přece jen dočkaly, brankář Želetavy fauloval v pokutovém území Bohumila Mencáka a rozhodčí Čejka neváhal písknout pokutový kop, k tomu se postavil Petr Kocáb a s pomocí brankáře ji proměnil! V zápětí musel hřiště opustit pro svalové zranění. První poločas tak skončil nerozhodně 1:1 a značně znervoznil favorita ze Želetavy.

Nervozita z hráčů Želetavy spadla hned v první minutě druhého poločasu, když se z brejku prosadil Pavela. Myslibořice se snažily zabojovat a vyrovnat, přišla ovšem další rychlá akce Želetavy a další branka - 1:3. Poté se řítil podél postranní čáry na brankáře Svoboda, z úhlu však nenatlačil střelu mezi tři tyče. Po několika narážečkách se uvolnil jeden z hostujících hráčů a řítil se sám na brankáře Bendy, myslibořický stoper Radek Jíra se ho snažil o míč obrat, to se mu nakonec povedlo, ale s faulem a jelikož už jednu žlutou kartu měl, rozhodčí sáhl do kapsy pro kartu červenou! Z následujícího přímého kopu, po zaváhání brankáře Bendy skórovala Želetava po čtvrté. Myslibořice se nevzdávaly a Bohumil Mencák z poza šestnáctky obstřelil brankáře s snížil na 2:4! Jinak výborný želetavský brankář se dopustil jedné značné minely, když přihrál přímo na nohu na hranici velého vápna míč Lukáši Svobodovi, ten se ale nabídnuté šance zalekl a vrátil míč brankáři do náruče. Do obrovské příležitisti si naběhl i střídající Rostislav Pekárek, brankář však jeho střelu z blízkosti vyrazil na roh. Hosté závar před jejich svatyní ubránili a vítězství Želetavy spečetil v 84. minutě Kasáček. Myslibořice tak podlehly první Želetavě 2:5.

Želetava si tak touhle výhrou zajistila účast v 1.B třídě pro příští ročník. Myslibořice se celkově umístily o lepší vzájemný zápas s Blatnicí na krásném 8. místě se 33 body v premiérové sezóně v Okresním přeboru! Podařilo se jim nastřílet 52 branek, nejlepším střelcem se stal se 13ti přesnými zásahy Lukáš Svoboda. Myslibořice dále za celou sezónu inkasovaly 64 branek. V domácí tabulce se Myslibořice umístily na výborném 3. místě s bilancí 9 výher, 4 prohry se skórem 34:24. V venkovní tabulce už to tak dobré nebylo, ze hřiští soupeřů se Myslibořicím podařilo ukořistit pouhých 6 bodů za 1 výhru a 3 remízy, umístily se tak na 12. místě se skóre 18:40..