Třebenice - TJ Myslibořice

Myslibořice nezvládly poslední venkovní utkání s Třebenicemi a tak skončila jejich sedmi zápasová sérii bez prohry..

Třebenice - Myslibořice 4:1 ( 2:0 )

Branky: 62' Martin Horák - 26' a 90' (+2) Kocmánek, 21' Machát, 90' Palát

Rozhodčí: Příkazský - Vrtal - Kudlík

Žluté karty: 3:2

Diváků: 100

Sestava: Vodička - Štefaňák, Jíra, Kocáb, Křivánek - Šoustal, Palát "C", Horák M., Čapoun - Mencák, Harant

Průběh utkání: V rámci 25.kola zajížděly Myslibořice do Třebenic, k dispozici nebyli kanonýr Lukáš Svoboda a zranění Ondřej Pekárek, Jiří Pekárek + vykartovaný Jakub Horák. Naopak do sestavy se vrátili stopeři Radek Jíra a Petr Kocáb + další uzdravený obránce Luboš Křivánek. Únavné prahnoucí slunce mělo asi největší zásluhu na uspávacím tempu zápasu, většině hráčů obou celků se nechtělo moc hrát. Přesto se do prvních šancí tlačili hosté, kombinace na hranici vápna však nic nepřinesly. Postupem času domácí hráči získávali čím dál větší převahu z ní pak pramenily přímé volné kopy, z jedno takového padla i úvodní branka zápasu. Myslibořický brankář Vodička stačil jen vyrazit míč na levou stranu, kde byl rychleji osamocení hráč, který neměl ze zakončením problém! O pět minut později se tatéž situace jako přes kopírák opakovala, s rozdílem pravé strany hřiště. Myslibořice se do přímého ohrožení branky nedostaly, s dlouhými myslibořickými auty si domácí poradili na výbornou. Za zmíňku stojí snad jen ostrá střela Mencáka z úhlu, jenž těsně minula branku. Do poločasu další branka nepadla a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:0.

V druhém poločase se Myslibořice zlepšily, začaly běhat a kombinovat. Několik slibných možností měl na noze Bohumil Mencák, bohužel neměl den a míč ho v závěrečné fázi neposlouchal. Myslibořice čím dál více otevíraly zadní vrátka, čehož si všimli i domácí Třebenice. Ve vyložených situacích však vyhořely. Myslibořice se přece jen dočkaly branky, po zaváhání domácí obrany se dostal k míči Martin Horák a poradil si se vším co mu stálo v cestě, čímž snížil na 2:1. Domácí útočník Smílek se těžko dostával od míče a držel míče v útoku, tím pádem nedal možnost vydechnout obraně Myslibořic, tento faktor hostům v tomto zápase chyběl. Ze závěrečného tlaku Myslibořic vyústil pouze třetí gól domácích z přímého kopu. V poslední minutě zápasu se z brejku ještě jednou měnilo skóre na konečných 4:1.

Myslibořická série sedmi zápasů bez prohry tak skončila v předposledních Třebenicích, které si 3 body z tohoto utkání zasloužily a jejich naděje na záchranu tak ještě nejsou zatraceny! Myslibořice se naopak propadly o jedno místo dolů na 9. místo za rezervu Okříšek, která zvítězila na hřišti favorizovaného Rudíkova - Trnavy. Na druhou stranu se Myslibořicím přiblížila rezerva Moravských Budějovic na rozdíl dvou bodů.