Třebenice - Myslibořice

Myslibořice si z Třebenic odvezly sedmigólový příděl a zaznamenaly tak nejvyšší porážku v letošní sezóně..

Třebenice - Myslibořice 7:1 (2:1)

Branky: 10' Michal Vítek - 37' a 65' Ladislav Svoboda, 77' a 90' Tomáš Ondráček, 22' Vlastimil Fiala, 57' Pavel Vrbka, 88' Miroslav Furiš

Rozhodčí: Michal Kuba

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Martin Čapoun "C", Tomáš Palát, Hynek Svoboda, Tomáš Kratochvíl - Michal Vítek, Jakub Horák, Petr Kocáb, Tomáš Krajčo - Aleš Pekárek, Bohumil Mencák (74' Patrik Nováček)

Sestava Třebenice: Aleš Nykl - Vlastimil Fiala, Marek Ondráček (71' Radoslav Kunce), Pavel Smilek (78' Michal Ondráček), Jaroslav Jaroš, Tomáš Ondráček, Jiří Bárta (69' Miroslav Furiš), Jaroslav Fiala, Kamil Řezáč, Pavel Vrbka, Ladislav Svoboda "C"

Žluté karty: 2:1

Diváků: 40

Myslibořice odjížděly na hřiště lídra tabulky s problémy poskládat základní jedenáctku, nakonec se jim to podařilo, ale nastoupily se třemi polozraněnými hráči a jedním náhradníkem, pomoci nepřišli ani dorostenci, kterým se kryl zápas v Jaroměřicích. Přeci jen se úvod utkání překvapivě podařil právě Myslibořicím, po důrazu Bohumila Mencáka před bránou domácích se míč odrazil k nohám Michala Vítka a ten neměl problém vsítit svoji první branku za Myslibořice ve svém prvním vystoupení v této sezóně. Domácí očividně překvapení tímto úvodem přidali na obrátkách, ale Myslibořice s nimi držely krok. Ve 22. minutě centroval do velkého vápna domácí obránce Vlastimil Fiala, jeho centr k úžasu všech skončil po odrazu od země v brance Myslibořic, domácí se tak tímto více než šťastným gólem dostali zpět do hry. Poté byly k vidění šance na obou stranách, ale většinou pokusy ze střední vzdálenosti, než nějaké vyložené šance. Ve 37. minutě se v evidentní ofsajdové pozici ocitl Pavel Smílek, tím, že běžel po míči, se evidentně zapojil do hry, pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd, Smílek se kousek od míče zastavil, ten převzal domácí kapitán Ladislav Svoboda a řítil se sám na Vodičky, kterého prostřelil a zajistil domácím poločasové vedení touto kontroverzní brankou. Rozhodčí Michal Kuba však ulevil od svého metru, který nastanovil na začátku utkání a toleroval urážky na jeho osobu, bál se dokonce i vytáhnout druhou žlutou kartu za faul zezadu pro domácího střelce Tomáše Ondráčka, kterého předtím několikrát napomínal.

Vlažnější začátek prožili domácí i ve druhé polovině zápasu. Myslibořice nedokázaly vstřelit vyrovnávací branku. Jakub Horák, Aleš Pekárek i Bohumil Mencák vyšli střelecky naprázdno. Zatím co první poločas byl vyrovnaný, druhý byl plně v režii domácích. V 57. minutě se ve vápně uvolnil Jiří Bárta a milimetrovém centrem našel Pavla Vrbku, který neměl problém zvýšit skóre na 3:1 a tím zlomit vzdor Myslibořic. Domácí měli další šance, z malého vápna nepotvrdil pověst střelce Pavel Smílek a nečekaně minul bránu. Samostatný nájezd Kamila Řezáče vítečně zlikvidoval Radek Vodička. V 64. minutě fauloval ve vápně Tomáš Palát otáčejícího se Pavla Smílka a rozhodčí nařídil pokutový kop, ten střelou doprostřed branky proměnil svoji druhou brankou v zápase Ladislav Svoboda. V 77. minutě byl na polovině hřiště jasně faulován stoper Hynek Svoboda, píšťalka rozhodčího zůstala opět němá a tak se Tomáš Ondráček řítil sám na brankáře a svůj několikátý pokus úspěšně proměnil. Už to vypadalo, že zápas skončí 5:1, domácí však v samotném závěru přidali další dvě branky. V 88. minutě po dalším nájezdu elegantně zakončoval lobem Miroslav Furiš. V poslední minutě si naposledy za obranu zaběhl Tomáš Ondráček a střelou k pravé tyči uzavřel skóre zápasu na pro Myslibořice hrozivých 7:1.

Nejlepší hráči: Tomáš Kratochvíl, Hynek Svoboda - Ladislav Svoboda, Tomáš Ondráček