TJ Myslibořice - Stařeč

Myslibořice nezvládly své první jarní vystoupení před domácím publikem a podlehly rozjeté Starči 0:3..

Myslibořice - Stařeč 0:3 (0:1)

Sestava Myslibořice: Vodička - Štefaňák, Jíra "C", Kocáb, Křivánek - Horák J., Čapoun, Horák M., Šoustal ( Hort ) - Mencák ( Harant ), Pekárek R.

Rozhodčí: Rygl - Fryč - Novotný

Počet diváků: 100

Průběh utkání: V prvním jarním zápase před domácím publikem Myslibořice nemohly počítat se střelcem 2 branek z minulého kola Lukášem Svobodem, kvůli projednávání incidentu z Hrotovic, kde obdržel červenou kartu, dále se na lavičku v pozici trenéra nemůže postavi Milan Palát, který inkasoval trest 4 soutěžních utkání za nesportovní chování! A to zdaleka není vše, do zápasu nemohl ze zdravotních důvodů zasáhnout ani kapitán Myslibořic Tomáš Palát, kvůly bolavému kolenu. Dále Myslibořice nemůžou počítat se záložníkem Ondrem Pekárkem, ten vynechá ještě 2 soutěžní utkání.

Velice brzy přišla další nepříjemná zpráva, po 5 minutách musel hřiště opustit nejlepší střelec Myslibořic Bohumil Mencák a poslední zprávy nevypadají vůbec dobře, nejspíše si natrhl nebo utrhl stehení sval a Myslibořice sním na další čas nemohou počítat. Myslibořice se jen těžko dostávaly za půlící čáru. Hodně práce měl domácí brankář Radek Vodička, ale všechny pokusy lapil, v jednom případě mu pomohla tyčka. Stařeč se nakonec dostala do vedení, když se ve 44" hosté prosadili, poté co se k zemi skácel hostující útočník a domácí obrana přestala hrát, i když rozhodčí nepřerušil hru a hosté se zmocnili míče a napálili míč za záda překvapeného Vodičky. Myslibořice tak neudržely bezbrankový stav do poločasové přestávky a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:1.

Druhý poločas pokračoval se stejném duchu jako ten první, za několik minut se hosté prosadili podruhé, po nepovedeném odkopu myslibořické obrany. Myslibořice zariskovaly s skusily změnit rozestavení, tím že se kapitán Radek Jíra posunul do útoku, bohužel se nevyplatilo a Myslibořice inkasovaly potřetí. V závěru mohly Myslibořice vstřelit aspoň čestný gol, když přišel centr z pravé strany a zavánělo to vlastní brankou, brankář však reflexivně zasáhl, následnou dorážku nedokázal Radek Jíra proměnit a tak zápas skončil výhrou Starče 0:3, která se posunula na 4.místo, naopak Myslibořice se propadly na předposlední místo tabulky, mají ovšem stejně bodů jako 11. Rokytnice a ztrátu 3 bodů na 8. Hrotovice.