TJ Myslibořice - SK Moravské Budějovice "B"

Myslibořice porazily rezervu Moravských Budějovic a drží tak pěti zápasovou šňůru bez prohry..

Myslibořice - Moravské Budějovice "B" 3:1 (1:0)

Branky: Lukáš Svoboda 2, Petr Kocáb - Veselý

Sestava: Vodička - Štefaňák, Jíra, Kocáb, Křivánek - Horák J., Palát ( Šoustal ), Horák M., Čapoun - Mencák ( Harant ), Svoboda ( Pekárek O. )

Rozhodčí: Příkazský - Čejka - Sedláček

Diváků: 150

Průběh utkání: Na myslibořickou pouť přicestovali k mistrovskému utkání hráči Moravským Budějovic "B", v tomto utkání šlo o hodně, protože vítěz se mohl posunout na 7. příčku a odpoutat se navzájem od sebem i od zbytku tabulky. Myslibořice byly připraveni v kompletní sestavě. Zápas začal lépe pro domácí Myslibořice, když se ve schrumáži v pokutovém území nejrychleji zorientoval Lukáš Svoboda a ránou z blízka se nemýlil. Domácí se dále hrnuli do ofenzívy, k jejich smůle bohužel zvonily pouze tyčky budějovické branky. Budějovice však nezůstavaly pozadu a dávaly jasně najevo, že nepřijely jen bránit, ale bodovat! Jejich příležitosti však zůstaly neproměněny. Velkou příležitost skórovat zahodil kanonýr Myslibořic Lukáš Svoboda, když se řítil tváří v tvář na hostujícího brankáře, ten však s velkou dávkou štěstí střelu zneškodnil nohama, před touto obrovskou šancí nedokázal tentýž hráč vtěsnat hlavou míč do brány po rohovém kopu. Poločas tak skončil mírným výsledkem pro Moravské Budějovice 1:0.

Do druhého poločasu nastoupily jakoby vyměněné Budějovice, na hřišti hýřily aktivitou a snažily se vstřelit vyrovnávací branku. Branka však padla na druhé straně a postaral se o ní Lukáš Svoboda, který zaznamenal svoji druhou branku v zápase a 10. v sezóně. O pár minut později tyčka překazila radost z hattricku nejlepšímu hráči zápasu Lukášovi Svobodovi. Kdyby z této situace padla branka bylo by rozhodnuto, ale nestalo se tak! Druhá branka Myslibořic hráče Budějovic ještě více nakopla. Na hřišti byl k vidění úplný protiklad k prvnímu poločasu, Myslibořice zahrabány v totální defenzívě. Byla to jen otázka času kdy Myslibořice inkasují, ty se však dlouho úspěsně bránily. Budějovice nakonec prolomily obranu a vstělily branku, ta jim však nebyla uznáva, protože byl odmávaný ofsajd. O několik minut později hráče Budějovic zastavil opět zdvižený praporek pomezního rohodčího. Budějovice se nakonec dočkali branky, jmenovitě střední záložník Veselý, který si pohrál s obranou, položil brankáře na zadek a pohodlně zakončil. Budějovice už vrchly téměř vše do útoku a nechály tak otevřené vrátka, toho mohl 2x využít Bohumil Mencák, jenž unikl obraně a pelášil sánm na brankáře, bohužel se své první branky na jaře nedočkal! Odpovědnost na sebe vzal Petr Kocáb, který ulovil míč hluboku na své polovině a jednou narážečkou s Martinem Horákem vykolejily celou defenzívu Moravských Budějovic a umístěnou střelou dodal klid na kopačky hráčů Myslibořic. A když brankář Radek Vodička výborným reflexivním zákrokem nedovolil zápletku, zápas skončil vítězstvím Myslibořic v poměru 3:1!

Myslibořice se tak vyšplhaly na skvělou 7. pozici, prozatím nejlepší umístění Myslibořic v historii Okresního přeboru! V dalším kole zajíždějí Myslibořice na horkou půdu do Dukovan, které na svém hřišti porazily Blatnici 4:1.