Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Myslibořice z.s.

TJ Myslibořice - Šebkovice "B"

Myslibořice oplatily Šebkovicím vysokou prohru ze začátku sezóny ( 6:2 ) a táhnou za sebou sedmi zápasovou šnůru bez prohry, čímž se drží v tabulce Okresního přeboru na krásném 8. místě..

Myslibořice - Šebkovice "B" 3:1 ( 2:1 )

Branky: Lukáš Svoboda 2, Tomáš Palát - Pavel Hrůza

Rozhodčí: Holý - Svoboda - Neumann

Diváků: 70

Žluté karty: 3:2

Sestava Myslibořice: Vodička - Pekárek O. ( Pekárek J. ), Mencák, Palát "C", Štefaňák - Čapoun, Horák M., Harant, Šoustal - Svoboda, Pekárek R. ( Hort )

Sestava Šebkovice "B": Klubal K. - Papoušek - Uhlíř - Hrůza - Pecka - Klubal T. - Bulíček - Eberl P. ( Kořínek ) - Eberl Z. - Přibil - Tengeri

Průběh utkání: Myslibořice nastoupily do zápasu s posledním celkem tabulky, tedy s rezervou Šebkovic, ve velice omlaďěné sestavě, protože ze základní sestavy vypadli vykartovaný Jíra a Horák J., dále zraněný Kocáb a nemocný Křivánek! Do základní sestavy se tak zařadili Šoustal, Pekárek R. a Pekárek O.! Šebkovice také nepřijeli v nejsilnější sestavě, protože jejich "A" tým bojoval ve stejný čas o udržení v 1.A třídě. Úvodní tlak patřil domácím Myslibořicím, hlavička Svobody však skončila pouze na břevně. Myslibořice se po čtvrt hodině radovaly z úvodní branky, kterou vstřelil kanonýr Lukáš Svoboda, po nádherné akci nestárnoucího Martina Horáka. O pár minut později byl ve vápně faulován Svoboda a rozhodčí Holý, jenž měl otěže zápasu pevně v rukou nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil kapitán domácích Tomáš Palát, výborný hostující brankář však jeho střelu kryl! Zápas se vyrovnal a do šancí se tlačili i hosté, kterým se podařilo gólově srovnat krok ještě do poločasu. Kousek chybělo střele Rostě Pekárka, která prosvištěla kousek vedle šibenice. Další šanci na kopačce měl opět Martin Horák, po vynikajícím uvolnění od Martina Čapouna, bohužel obrana jeho úmysl dovést míč až do kuchyně přečetla. Myslibořice, ale do poločasu neřekly poslední slovo a v nastaveném čase prvního poločasu po faulu na Martina Horáka na hranici velkého vápna sudí nařídil přímí volný kop, z něhož se trefil Tomáš Palát a odčinil tak neproměněnou penaltu.

V druhém poločase Šebkovice přidaly na tempu a tlačily se čím dál víc do zakončení, brankář Vodička však byl na svém místě. Kolem 50. minuty přišla nepříjemnost pro Myslibořice, ve střetu o míč se zranil Onřej Pekárek, který má podle posledních zpáv natažené vazy v koleně, letošní sezóna tak pro něj předčasně skončila. Myslibořice jak už to v prvním poločase, tak i v druhém vstřelily rychle branku a byl to opět Lukáš Svoboda, po několika narážečkách s Michalem Šoustalem se prudkou ránou nemýlil, byla to jeho dvanáctá trefa v sezóně. Při Myslibořicích stálo i štěstí, když po rohovém kopu z brankové čáry vyrážel míč hráč zápasu Martin Horák. V několika slibných situacích se vyskytl střídající Jirka Pekárek, příležitostmi na vstřelení branky však pohrdl. V 87. minutě po výbuchu emocí Bohumila Mencáka, který nastoupil pro něj netradičně na postu stopera, nařídil rozhodčí druhý pokutový kop tentokrát pro Šebkovice. Penaltu si běžel přes celé hřiště kopnout brankář hostí, dobře umístěnou střelu ovšem bravůrně vychytal brankář Vodička a nedovolil další zápletku. Zápas tak skončil vítězstvím Myslibořic 3:1.

Myslibořice poskočily na 8. místo v tabulce o pouhý bod za 7. Rokytnicí n/R, s kterou ještě změří síly. Myslibořice dále drží obdivuhodnou bilanci sedmi zápasů bez porážky v řadě. Naopak Šebkovice "B" se po roce loučí s Okresním přeborem v vrací se zpět do III. třídy.