Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Myslibořice z.s.

TJ Myslibořice : Náměšť n/O - Vícenice "B"

Myslibořice jasně přehrály pátý celek soutěže Náměště n/O - Vícenic "B" a zaslouženě zvítězily..

Myslibořice : Náměšť n/O - Vícenice "B" 6:2 (1:1)

Branky: Lukáš Svoboda 2, Jakub Horák 2, Martin Horák, Radek Jíra - Mucha, Ondřej Pekárek ( vlastní )

Rozhodčí: Holý - Marek - Tormová

Sestava Myslibořice: Vodička - Křivánek, Jíra, Palát "C", Štefaňák - Čapoun, Horák M., Harant ( Šoustal ), Horák J. - Mencák ( Pekárek O. ), Svoboda ( Pekárek R. )

Sestava Náměšť n/O - Vícenice "B": D. Sobotka - Opálka, Štrosz, Pospíšil, Špiřík - Nekuda, Z. Sobotka, Mucha, Vaverka ( Kopuletý ) - Eliáš, Kohút

Diváků: 60

Žluté karty: 5:2

Průběh utkání: Myslibořice hostily na svém hřišti aktuálně pátý celek soutěže a to Náměšť n/O - Vícenice "B", jenž se v zápase musely obejít bez stopera Petra Kocába, naopak k dispozici byl opět útočník Lukáš Svoboda a Ondřej Pekárek. Domácí šli na hřiště s tím, že naváží na druhý poločas z Rudíkova a to se jim podařilo. Brzy se prosadil navrátilec Lukáš Svoboda, který si odpykal 4 soutěžní utknání za údajný úder soupeře, když ho krásně našel křižnou přihrávkou Martin Čapoun. Myslibořice mohli své vedení zvýšit hned několikrát, Martin Horák po přiťuknutí Lukáše Svobody z malé blízkosti jen přestřelil, nájezdy naposled zmiňovaného hráče zůstali taky neproměněny. Nejblíž brance měla dělovka Ondřeje Harant, která se zastavila až o břevno, domácí nastřelili do konce poločasu ještě 2 břevna. Hosté moc šancí neměli, jejich střely končili buď to hodně nad nebo hodně vedle, nejvíce starostí dělaly Myslibořicím autové vhazování a trestné kopy. Hosté se nakonec dočkali vyrovnání, po první vážnější akci ve 3. minutě nastavení se prosmýkl hostují útočník před obranu a pohotově zakončil a srovnal tak skóre zápasu na 1:1.

Do druhého poločasu naskočili lépe hosté, když zahrozili nebezpečnými střelami z poza šestnáctky, ty však končily těsně vedle Vodičkovi brány. Zvrat přišel v 52. minutě zápasu, po hrubé chybě brankáře hostů, které využil velezkušený Martin Horák, poté co hostující brankář chtěl zvednout míč ze země, ale k jeho smůle mu vypadl a Martin už měl lehkou pozici ke skórování. O chvíli později se po rohu Bohumila Mencáka prosadil Radek Jíra a zvýšil na 3:1. Hosté se konečně dočkali branky na 3:2, jenže pro ofsajd jim nebyla uznána! Další gól přidal při chuti hrající Lukáš Svoboda po překrásném sólu, kdy si položil i brankáře hostí a pohodlně zakončil. Ještě jednou se zaklepalo břevno nad hostujícím brankářem po akci Lukáše Svobody, branka z toho opět nebyla. Poté zaúřadovala spolupráce Horák M. + Horák J, když první jmenovaný Martin nádherně uvolnil Jakuba, který se z blízkosti nemýlil. O několik minut později přišla krušná chvilka pro Myslibořického navrátilce Ondry Pekárka, jenž se nešťastně trefil do vlastní brány a zapsal se tak mezi střelce Náměšť n/O - Vícenice "B". Konečnou tečku zápasu udělal svojí druhou brankou v zápase Jakub Horák po nahrávce střídajícího Michala Šoustala.

Myslibořice setrvaly na 11. pozici o horší skóre za Rokytnicí n/R s 22 body, odpoutaly se tak trojci ( Třebenice, Dukovany, Šebkovice "B" ) na rozdíl 4 bodů. Na 7. Okříšky "B" ztrácí Myslibořice pouhé 3 body. O tom jestli se Myslibořice posunou v tabulce nahoru rozhodne další kolo, kdy Myslibořice zajíždějí do Blatnice, která se nachází v tabulce na 9. místě s 23 body.