TJ Myslibořice - 1. SK Rokytnice n/R

Myslibořice v předposledním utkání udolaly na svém hřišti Rokytnici n/R, čímž se jim podařilo udržet Okresní přebor v Myslibořicích i pro příští sezónu...

Myslibořice - Rokytnice n/R 4:1 ( 2:0 )

Branky: 73' a 78' Roman Štefaňák, 23' Bohumil Mencák, 30' Lukáš Svoboda 81' Nosek

Rozhodčí: Marek - Coufal - Pintér

Sestava: Vodička - Čapoun, Jíra, Kocáb ( Pekárek R. ), Křivánek - Šoustal ( Hort ), Palát "C" ( Štefaňák ), Horák M., Harant - Mencák, Svoboda

Diváků: 150

Průběh utkání: V rámci 26. kola na sebe narazily 7. Rokytnice nad Rokytnou a 8. Myslibořice. Myslibořice postrádaly od začátku obránce Romana Štefaňáka a vykartovaného Jakuba Horáka! Rokytnice přijela v plné palbě a s plným autobusem fanoušků. Rokytnice vlétla do zápasu velmi zostra a už v první minutě nastřelil rokytnický kanonýr Vahila tyčku. V 10. minutě musel hřiště opustit Petr Kocáb, který si natáhl stehenní sval. Postupem času se zápas vyrovnával až měly navrch Myslibořice což vyjádřily ve 23. minutě i gólově. Po centru Radka Jíry, který prodloužil Lukáš Svoboda na Bohumila Mencáka, jenž se s míčem nemazlil a angličanem rozvlnil rokytnickou síť! O 7 minut později to bylo už 2:0 pro Myslibořice, když se po třinácté v sezóně trefil ostrostřelec Lukáš Svoboda, po přihrávce Tomáše Paláta v souboji sám na brankáře "bodlem" trefil nechytatelně k tyči. Rokytnice nezůstávala se šancemi pozadu, nastřelila ovšem pouze břevno. Největší šance však lapil výborný brankář Radek Vodička. Poločas tak skončil za stavu 2:0 pro domácí Myslibořice.

Na začátku druhého poločasu spálily Myslibořice několik vyložených šancí, kdyby je býbale proměnily bylo definitivně po zápase. Nejprve se řítil od půlící čáry sám na brankáře Rostislav Pekárek, v koncovce selhal a těsně minul bránu, stejně pochodil o pár minut Lukáš Svoboda. Poté se Myslibořice zatáhly do defenzívy a nepředváděly zrovna pohledný fotbal, hra se hodně kouskovala. Rokytnice se postupně dostávala do dobrých příležitostí, Radek Vodička však vynikajícími zákroky podržel Myslibořice a uchoval dvoubrankové vedení pro Myslibořice. Smolař zápasu, útočník Rosťa Pekárek mohl vstřelit třetí branku Myslibořic, poté co mu míč skvěle předložil jeho parťák z útoku Lukáš Svoboda, trefil však pouze tyč! Nuceně střídat musel i domácí kapitán Tomáš Palát, kterého nahradil Roman Štefaňák, ten nakonec stihl dojít alespoň na druhý poločas a udělal hodně dobře! Hned po několika minutách na trávníku vstřelil třetí branku Myslibořic po přihrávce před prázdnou bránu, kterou mu daroval Lukáš Svoboda! Za pět minut se tato situace jako přes kopírák opakovala a Roman Štefaňák zaznamenal druhou branku v zápase s postu obránce v rozmezí 5ti minut! Myslibořice neudržely čisté konto a po faulu Ondřeje Haranta v pokutovém území se kopala penalta, rokytnický Nosek ji s přehledem proměnil a připsal tak Rokytnici n/R čestný zásah za velmi dobrou předvedenou hru! Do konce zápasu už branka nepadla a tak Myslibořice vyhrály 4:1.

Po zajímavých výsledcích tohoto kola zůstaly Myslibořice na 8. místě v tabulce, ale po zaváhání Hrotovic se Myslibořice dotáhly právě za Hrotovice a Rokytnici n/R na ztrátu pouhého bodu! Hrotovice čeká v posledním zápase tohoto ročníku souboj právě s Rokytnicí n/R, tedy 6. a 7. celku tabulky. Myslibořice by tak v případě zisku budů mohly poskočit až na 6. místo, ale proti bude určitě Želetava, která se nachází na 1. místě a hraje o pustup do 1.B třídy.