Smrk - Myslibořice

FC Smrk - Jakub Horák 1:4, Myslibořice postupují do semifinále Okresního poháru..

Smrk - Myslibořice 1:4 (1:2)

Branky: 23', 45', 53' a 77' Jakub Horák

Rozhodčí: Jiří Vévoda

Sestava Myslibořice: Radek Vodička "C" - Radek Trpišovský, Michal Šoustal, Tomáš Kratochvíl, Lubomír Macháček - Jaroslav Burian, Jakub Horák, Pavel Vejvoda, Martin Čapoun - Miloš Mezlík (70' Tomáš Palát), Bohumil Mencák

Sestava Smrk: Miroslav Cejpek (46' Dominik Klištinec) - Tomáš Polovčík, David Franc, Ondřej Suk, Vítězslav Jaskula (46' Lukáš Slavík), František Wortner, Tomáš Man, Oskar Maláč, Ondřej Sobotka (46' Miroslav Pitor), Šimon Hort "C", Roman Helísek (60' Karel Horký)

Žluté karty: 2:0

Diváků: 50

V druhém kole okresního poháru zajížděly Myslibořice do Smrku, kde jim k postupu stačila i prohra o dva góly. I když odjížděly Myslibořice v oslabené sestavě, rozhodně nejely do Smrku, který v poslední sezóně postoupil do III. třídy, bránit postupový výsledek. Do branky Myslibořic se vrátila jednička mezi tyčemi Radek Vodička i s kapitánskou páskou na ruce. Do první šance zápasu se dostal nabíhající kanonýr Bohumil Mencák, ztroskotal však na brankáři Miroslavovi Cejpkovi, který předvedl výborný zákrok. Domácí praktikovali takový „hurá“ fotbal téměř bez jakékoliv mezihry a záloha pozorovala míče jako letadla na leteckém dnu. Po jednom takovém nakoplém míči šel sám na Radka Vodičky domácí Roman Helísek, Vodička ovšem jeho tažení na branku zlikvidoval. Ve 23. minutě se výborně natlačil před obránce Miloš Mezlík a těm nezbylo nic jiného než zatáhnout za záchrannou brzdu ovšem pouze za cenu pokutového kopu. K penaltě se postavil Jakub Horák, brankář Cejpek vystihl směr, šáhl si na míč, ale vytěsnit ho mimo tyče bylo nad jeho síly. Téměř okamžitě po rozehrávce však bylo srovnáno. Další dlouhý nákop neposbírala ani obrana, ani brankář a tak domácí postupovali dva na brankáře, což zužitkoval brankou do prázdné branky Ondřej Sobotka. O dvě minuty po vyrovnání mohly jít do vedení opět Myslibořice, po pěkné akci aktivního Jaroslava Buriana, který obešel už i brankáře, jenže ten ho doslova „zboural“ v pokutovém území a rozhodčí Vévoda ukázal podruhé na penaltový puntík. K druhé penaltě se postavil Martin Čapoun, jeho střela se ke smůle Myslibořic odrazila od tyče mimo branku domácích. Smrk hrozil jako celý první poločas z nakopávaných míčů, ale to nebylo fyzicky možné pro domácí útočníky udržet po celý zápas. Myslibořice se přece jen ujaly vedení. Po akci Miloše Mezlíka, který se uvolnil ve vápně a předložil míč pod sebe na Jakuba Horáka, který přesnou střelou k levé tyči ukončil první poločas.

Druhý poločas už domácí nekladli takový opor jako v prvním, možná i díky uklidňující brance Jakuba Horáka, který po necelé hodině hry završil hattrick střelou podél brankáře po okaté přihrávce Vejvody  vně pokutového území. Myslibořice poté zcela převzaly otěže zápasu a na branku druhého brankáře Smrku Dominika Klištince se valil jeden samostatný nájezd za druhým. Jako první si na Dominikovi Klištincovi vylámal zuby Pavel Vejvoda, vzápětí i Bohumil Mencák a následně Tomáš Kratochvíl. Jediný, kdo měl střeleckou fazónu, byl nezastavitelný Jakub Horák, který svůj samostatný nájezd s přehledem proměnil a vstřelil svoji čtvrtou branku v zápase. Domácí kromě série rohových kopů a dalekonosných střel Františka Wortnera s kapitánem Šimonem Hortem žádnou vážnější šanci neměli. Na samotném konci vybídl k dalšímu samostatnému nájezdu střídající Tomáš Palát nabíhajícího Martina Čapouna, tomu radost z branky překazil dobrým zákrokem Klišitinec. Po následném rohovém kopu se k míči dostal opět smolař utkání Martin Čapoun, ale opět mu zápis do statistik překazil robinsonádou Dominik Klištinec. Myslibořice tak přesvědčivě vyhrály i druhé utkání ve skupině B a postupují do jarního semifinále, kde se utkají s jedním z týmů: Stařeč, Náměšť-Vícenice „B“ nebo Třebenice.

Nejlepší hráči: Jakub Horák, Miloš Mezlík - Dominik Klištinec, František Wortner