Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Myslibořice z.s.

Slavice - Myslibořice

Myslibořice otočily zápas ve Slavicích a domů přivezly plný počet bodů..

Slavice - Myslibořice 2:4 (1:1)

Branky: 45' Zdeněk Melán, 61' Miloš Mezlík, 81' Bohumil Mencák, 84' Martin Čapoun - 42' Radek Cícha, 57' Martin Stonáček

Rozhodčí: Štefan Pintér

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Pavel Vejvoda, Michal Šoustal, Tomáš Kratochvíl, Radek Trpišovský - Martin Čapoun "C" (89' Tomáš Palát), Zdeněk Melán, Jakub Horák, Miroslav Ludvík (84' Lubomír Bačo) - Miloš Mezlík, Bohumil Mencák

Sestava Slavice: Pavel Jelínek - Martin Stonáček, Ladislav Němec "C", Martin Chromý, Lukáš Tomek, Štěpán Tomek (64' Ondřej Kutina), Radek Cícha, Otto Mařan (87' Dušan Trojan), Pavel Bartušek (80' Libor Bláha), Jaroslav Baňhel (46' Martin Svoboda), Milan Fogaš

Žluté karty: 1:0

Diváků: 30

V předposledním venkovním zápase se Myslibořice představily ve Slavicích. V úvodu bylo vidět spoustu nepřesností z obou stran a šance by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Přece jen se domácí brankář Pavel Jelínek musel předvést proti dobré hlavičce Bohumila Mencáka, kterou vyškrábl na roh, další hlavička Miloše Mezlíka jen těsně minula domácí branku. I domácí měli dobré příležitosti, na zadní tyčce ve vyložené šanci vychytal domácí střelce Radek Vodička. Další šanci nabídli Myslibořičští stopeři domácím, ale i samostatný nájezd neproměnili a potvrdili bídné statistiky v počtu vstřelených branek. Domácí se přece jen dočkali, po rohovém kopu ještě stačil Radek Vodička skvělým reflexem vyrazit, ale pouze k nohám neobsazeného Radka Cíchy, který otevřel skóre zápasu. Myslibořická odpověď netrvala dlouho, o 2 minuty později nachytal Zdeněk Melán na hruškách Pavla Jelínka a překvapivou střelou v poslední minutě prvního poločasu srovnal skóre zápasu na 1:1. Ještě v nastavení prvního poločasu mohli hosté otočit výsledek ve svůj prospěch, dobrá akce vně pokutového území skončila téměř vlastní brankou domácích.

Druhý poločas se hrál ve stejném duchu jako ten první a byli to opět domácí Slavice, kdo se ujal vedení v zápase. Po pohledné akci, kdy domácí vyšachovali obranu Myslibořic, zakončoval střelou na přední tyč Martin Stonáček. Myslibořice ovšem přišly opět s rychlou odpovědí. Po dobrém napadání donutili hosté domácí k obrovské chybě, kdy domácí záložník poslal malou domů, jenže rovnou k oběma útočníkům Myslibořic, míče se chopil Miloš Mezlík a technickou střelou srovnal skóre na 2:2. Po chvíli mohl Miloš Mezlík poslat svůj tým do vedení po pěkné zpětné přihrávce od Miroslava Ludvíka, ale brankář Pavel Jelínek ho senzačně vychytal. Zákrok z 81. minuty si však za rámeček rozhodně nedá, dalekonosnou střelu Bohumila Mencáka nedokázal zneškodnit a míč se dokutálel za brankovou čáru a hosté se poprvé v zápase ujali vedení. To definitivně potvrdil o tři minuty později životní trefou kapitán týmu Martin Čapoun, když se k němu odrazil míč po rohovém kopu a z dobrých 25 metrů technickou střelou vystěhoval pavouky z levého horního rohu Slavické branky. Myslibořice si tak ze Slavic odváží všechny body.

Nejlepší hráči: Michal Šoustal, Jakub Horák - Ladislav Němec, Otto Mařan