Myslibořice ztratily dvoubrankový náskok, ale dělba bodů byla pro obě družstva spravedlivá..

Branky: 24' Lukáš Svoboda, 38' Jakub Horák - 43' (P) M. Foltýn, 80' M. Šabatka

Sestava: Vodička - Čapoun, Jíra, Kocáb, Křivánek -  Horák J., Palát "C" ( Šoustal ), Horák M., Pekárek O. - Mencák ( Harant ), Svoboda

Rozhodčí: Bulička - Stuchlík - Coufal

Diváků: 120

Žluté karty: 2:4

ladakru.rajce.idnes.cz/fotbal_blatnice_vs._mysliborice_9.5.2010_2-2/

Průběh utkání: Vítěz tohoto utkání se mohl posunout na 7. pozici, a to jak 11. Myslibořice i 9. Blatnice, protože ostatní soupeři od 7. místa v tabulce své zápasy prohráli. Myslibořice odjely do kousek vzdálené Blatnice kompletní, s vyjímkou né úplně zdravého obrance Romama Štefaňáka, který tak usedl jen na lavičku náhradníků. Myslibořice vstoupily do zápasu lépe a po dvaceti minutách hry se po autovém vhazování Bohumila Mencáka trefil hlavou jeho kolega z útoku Lukáš Svoboda a stal se tak průběžně nejlepším střelcem Myslibořic. Domácí dlouhými nakopávanými míči moc nehrozili, protože brankář Myslibořic Radek Vodička tyto míče sbíral do náruče. Myslibořice se dostaly do dvoubrankového vedení po krásné individuální akci Jakuba Horáka, po ještě hezčí střele z poza šestnáctky! Vypadalo to, že se do šaten půjde za příznivého stavu 0:2 pro Myslibořice, ale k jejich smůle přišla 43. minuta a faul Petra Kocába v pokutovém území. Z následně nařízené penalty se trefil domácí M. Foltýn, přestože si Vodička na míč sáhl. Následný tlak Blatnice však přerušila přestávka.

Druhý poločas začal tak jako skončil ten první, Myslibořice se podřídily hře Blatnice a začali nakopávat míče, což není zrovna jejich styl hry. Na rozdíl od prvního poločasu, kdy se Myslibořice snažily kombinovat, se tak dostaly pod tlak Blatnice, který trval až do konce zápasu. Domácí se však dlouho nemohli prosadit, jejich hráči se těžko probíjeli do zakončení a když už se náhodou dostali do dobré palebné pozice tak totálně vyhořeli. Myslibořice se před bránu domácích moc nedostávali, měli jen takové záblesky, z kterých se nic neujalo. Zápas se pomalu blížil ke svému konci a domácí už téměr nebránili, protože se snažili vyrovnat, což se jim nakonec povedlo. V 80. minutě se trefil M. Šabatka, po úniku po levé straně se štěstím překonal padajícího Vodičky, který už nestačil vytěsnit míč ani na tyčku.

Myslibořice si tak přivezly z Blatnice důležitý bod za remízu 2:2. Blatnice se tak posunula na 8. příčku a Myslibořice na 10. pozici se ztrátou 1 bodu právě na Blatnici a Moravské Budějovice "B", dále ztrátu 2 bodů na Okříšky "B". V dalším kole se hraje další důležité utkání s Moravskými Budějovicemi "B", před které se v případě výhry Myslibořice mohou dostat.