Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Myslibořice z.s.

Rouchovany - Myslibořice

Myslibořice předvedly v Rouchovanech senzační obrat v poslední pětiminutovce..

Rouchovany - Myslibořice 3:4 (1:1)

Branky: 86' a 88' Bohumil Mencák, 31' Václav Novotný, 90' Pavel Vejvoda, 23' a 49' Jaroslav Slabý, 71' Dominik Křístek

Rozhodčí: Ivo Navrkal

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Radek Trpišovský, Tomáš Kratochvíl (61' Jakub Horák), Lubomír Macháček (81' Tomáš Palát), Martin Čapoun "C" - David Šoustal (86' Miroslav Ludvík), Petr Kocáb, Michal Šoustal, Milan Pevný - Václav Novotný (67' Bohumil Mencák), Pavel Vejvoda

Sestava Rouchovany: Jakub Chocholáč - Petr Jelínek "C", Roman Zloch, Jiří Maša, Petr Pachr (83' Lubomír Škarabela), Dominik Křístek, Patrik Křivánek, Jaroslav Slabý, David Svoboda (73' Jiří Odstrčil), Jiří Dvořák, Jiří Tesař

Žluté karty: 0:0

Diváků: 80

V posledním zápase sezóny zajížděly Myslibořice do Rouchovan. Utkání začalo lépe pro domácí, pěkný zákrok předvedl Radek Vodička, když vyškrábl z šibenice přesný přímý kop Jaroslava Slabého. Do slibné šance se po nakoplém míči hnal i druhý domácí útočník Patrik Křivánek, ale mířil těsně vedle. Ve 23. minutě už Rouchovany přetavily tlak v úvodní branku, po ztrátě míče hostů se v nebezpečném prostoru zmocnil míče domácí kanonýr Jaroslav Slabý, poté „zasekávačkou“ vykoupal Myslibořické obránce i s brankářem a do prázdné branky vstřelil svoji 20. branku v sezóně. O pár minut později mohl skóre srovnat Lubomír Macháček po trestném kopu z hranice velkého vápna, jeho prudká střela mířila jen do břevna branky Jakuba Chocholáče. Myslibořice se přece jen dočkaly vyrovnání, v 31. minutě dobře zatáhl míč po levé straně Milan Pevný a předložil gólovou nabídku před branku Václavovi Novotnému, ten jí nepohrdl a srovnal na 1:1.  Václav Novotný mohl o chvilku později vstřelit i vedoucí branku, proti byl ovšem skvělým zákrokem Jakub Chocholáč. Z rohových kopů na obou stranách nedokázal nikdo nic vytěžit a tak se hráči odcházeli osvěžit do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Hned z kraje druhého poločasu využili domácí rychlý brejk, samostatný nájezd z poloviny hřiště obstaral  Jaroslav Slabý a v koncovce se opět nemýlil. Rouchovany poté dokonce z nenápadného centru orazítkovaly i břevno Vodičkovi svatyně, u odraženého míče však nebyl nikdo. Hattrick odmítl Jaroslav Slabý, když dostal přihrávku před téměř prázdnou branku, fantastický zákrok však předvedl Myslibořický brankář Radek Vodička a živil dál naděje Myslibořic na bodový zisk. Ještě jednu obrovskou šanci měl Jaroslav Slabý, v rozhodující chvíli mu Martin Čapoun ukopl míč. Myslibořice poté prostřídaly a na hřiště se dostal Jakub Horák s Bohumilem Mencákem a rázem byly Myslibořice směrem dopředu o dost nebezpečnější. Ovšem přišla další chybná rozehrávka a další smrtící brejk, první střelu Dominika Křístka ještě obrana zblokovala, míč se odrazil zpět k Dominikovi Křístkovi a ten střelou k levé tyčce dodal klid domácím. Zdálo se, že se zápas už jen dohrává, to co se stalo v posledních minutách, by snad nikdo nevymyslel. V 86. Minutě si pro změnu vybrala slabší chvilku domácí obrana a dvojité promáchnutí okamžitě využil Bohumil Mencák, který obehrál brankáře a do prázdné branky vykřesal naději pro Myslibořice. O minutu později si na pěkný pas Pavla Vejvody naběhl obránce Martin Čapoun a v tváří v tvář brankáři trefil pouze pravou tyčku, domácí poté uklidili míč na rohový kop, na který si naskočil nehlídaný Bohumil Mencák a srovnal svým desátým gólem v sezóně na 3:3. Všichni přítomní kroutili hlavou co se to děje, ale to ještě nebylo vše. V poslední minutě našel Milan Pevný hlavu Pavla Vejvody v malém vápně a ten vstřelil vítězný gól pro svůj tým. Myslibořice tak během čtyř minut vstřelily 3 branky a dokonale využily totálního kolapsu domácích Rouchovan.

Nejlepší hráči: Lubomír Macháček, Milan Pevný - Jaroslav Slabý, Petr Jelínek