Myslibořice - Výčapy

Myslibořice daly Výčapům lekci z produktivity a našláply k postupu do semifinále Okresního poháru..

Myslibořice - Výčapy 3:0 (1:0)

Branky: 49' a 81' Bohumil Mencák, 3' Martin Čapoun

Rozhodčí: Petr Holý

Sestava Myslibořice: Tomáš Palát - Radek Trpišovský, Michal Šoustal, Tomáš Kratochvíl, Pavel Vejvoda - Miroslav Ludvík (46' David Šoustal), Petr Kocáb (46' Jaroslav Burian), Jakub Horák, Martin Čapoun "C" - Miloš Mezlík (46' Václav Novotný), Bohumil Mencák

Sestava Výčapy: Matěj Semerád - Jan Dolák, Vojtěch Nikrmajer "C", Ondřej Pánek, Jakub Jeleček, Tomáš Pecka, Richard Kafka, Lukáš Jeleček, David Matoušek, Libor Kašpárek (46' Martin Semerád), Josef Šimeček

Žluté karty: 1:0

Diváků: 40

Po letní přestávce byl na programu již tradičně Okresní pohár, ve kterém hostily Myslibořice okresní tým Výčap. První zápas skupiny B mezi Výčapy a Smrkem skončil výhrou favorita v poměru 2:0, i v tomto zápase byly Výčapy v roli favorita. Zápas ovšem začal lépe pro domácí. Radek Trpišovský našel pěkným centrem za obranu Martina Čapouna, ten si nezpracoval míč zrovna ideálně a musel podstoupit souboj se stoperem Lukášem Jelečkem, který si ve snaze odvrátit míč do bezpečí vstřelil vlastní branku a Myslibořice šly už ve 3. minutě do vedení. O chvíli později mohlo být srovnáno, Tomáš Pecka trefil hlavou pouze tyčku záložního brankáře Myslibořic, který zaskakoval za jedničku Radka Vodičky, jenž odpočíval na dovolené. Výčapy hrály po větru a tlačily se víc dopředu, proti však byla důrazná obrana vedená Michalem Šoustalem, který dobře zkracoval hřiště a nedával šanci rozběhnout se hbitým hráčům Výčap. Dobrým zákrokem se blýskl Tomáš Palát, po přímém kopu také náhradního brankáře Matěje Semeráda. Nakonec mohly vedení navýšit Myslibořice, ve 100 % šanci tváří v tvář mířil pouze do brankáře Miroslav Ludvík. Poločas tak skončil po vyrovnané hře těsným vedením domácích.

Do druhé poločasu už hráči obou týmů nastupovali za deště, který vydržel až do konce zápasu. Myslibořice poslaly do druhého poločasu hned tři nové tváře, Výčapy svého jediného náhradníka. Stejně jako první poločas, tak i ten druhý začal pro domácí na výbornou, po úniku po pravé straně zakončil svoji individuální akci domácí kanonýr Bohumil Mencák, když prudkou střelou z bezprostřední vzdálenosti nedal Matějovi Semerádovi žádnou šanci. Poté aktivita domácích jakoby ustoupila a hosté převzali zápasovou štafetu. Hlavička Vojtěcha Nikrmajera však těsně minula domácí branku. Stoprocentní šanci měl Výčapský útočník Josef Šimeček, když postupoval sám na brankáře, v koncovce ovšem selhal. Uklidňující gól měl na kopačce po individuální akci Pavel Vejvoda, jeho střela vně pokutového území skončila jen těsně mimo branku. Domácí se přece jen dočkali, situaci tři na jednoho vyřešil Jakub Horák nejlépe, jak mohl a přihrál Bohumilovi Mencákovi do ideální pozice, ze které pro něho nebyl problém vsítit svoji druhou branku v zápase. Těsně před závěrečným hvizdem si ještě mohl Jaroslav Burian vyzkoušet situaci sám na brankáře, v poslední chvíli si na kluzkém terénu ukopl míč a z velice dobré šance nebylo nic. Závěrečný tlak Myslibořice ustály a to dokonce s nulou v zadu. Výčapy tak dostaly lekci z produktivity a z Myslibořic odjely z prázdnou. V dalším kole stačí Myslibořicím bod k jistotě postupu do semifinále, ze hřiště nováčka III. třídy, Smrku.

Nejlepší hráči: Michal Šoustal, Bohumil Mencák - Jakub Jeleček, Martin Semerád