Myslibořice - Valeč

Myslibořická pevnost poprvé v sezóně padla, rozhodly neproměněné šance z prvního poločasu..

Myslibořice - Valeč 1:2 (0:0)

Branky: 76' Matin Čapoun - 56' Pavel Chládek, 74' Jan Sirota

Rozhodčí: Antonín Rygl

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Miroslav Ludvík, Tomáš Kratochvíl, Lubomír Macháček, Pavel Vejvoda - Aleš Pekárek (86' Jaroslav Burian), Michal Šoustal, Petr Kocáb (23' Milan Pevný), Martin Čapoun "C" - Václav Novotný (64' Tomáš Palát), Bohumil Mencák

Sestava Valeč: Martin Ludvík - Jiří Pokorný, Ondřej Kopuletý, Michal Chytka, Pavel Chládek, Michal Dufek, Michal Kárník "C", Daniel Procházka (78' Jan Žalkovič), Jan Sirota, Martin Melkes, Michael Kopuletý (46' Pavel Zikán)

Žluté karty: 2:3

Diváků: 80

Myslibořice hájily v 10. domácím zápase domácí neporazitelnost před aktuálně třetí Valčí. Začátek a vlastně celý první poločas byl v režii Myslibořic, nebo alespoň co se týče gólových příležitostí. První šanci měl Martin Čapoun, jeho technická střela skončila těsně nad brankou Martina Ludvíka. V další šanci se ocitl opět Martin Čapoun, když si naběhl na odražený míč z rohového kopu, jeho střela těsně minula branku. Celá situace se za pár minut opakovala, bohužel pro Myslibořice i se stejným výsledkem. Ve 100% šanci se objevil střelec vítězné branky z minulého zápasu v Náramči, Michal Šoustal, z velkého vápna ovšem netrefil prázdnou branku. Po pohledné kombinaci mezi Václavem Novotným a Pavlem Vejvodem, se druhý jmenovaný dostal až tváří v tvář Martinovi Ludvíkovi, ten ho však bravurně vychytal. Valeč toho v prvním poločase dopředu moc nepředvedla, za zmínku stojí snad jen závar na konci prvního poločasu, ten však obrana s Radkem Vodičkou zažehnala. A když osamocený Bohumil Mencák hlavičkoval těsně nad, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Ve druhém poločase hosté zlepšili pohyb a bylo to hned znát. Skóre mohl otevřít Valečský záložník, první střela hostů v zápase orazítkovala pouze tyčku Vodičkovi branky. V 56. minutě po zbytečné ztrátě domácích, Valeč přečíslila domácí obranu a dva útočníci se řítili sami na branku, při tomto brejku se ovšem provinili proti pravidlům, protože hráč který vedl míč, přihrál hráči před sebou a měl být odpískaný ofsajd, praporek však zůstal dole a Pavel Chládek tvrdou ránou do horní poloviny branky poslal Valeč do vedení. Valeč nakopnutá touto brankou převzala taktovku zápasu, Myslibořice mohly o to víc mrzet nevyužité šance z prvního poločasu. Myslibořice poté více otevřely hru a Valči se tak nabízely rychlé brejky. V 74. minutě přišel dárek pro Valeč od hlavního rozhodčího Antonína Rygla, poté co Tomáš Palát čistým skluzem odkopl míč před Valečským útočníkem, nařídil pokutový kop. Rozehrávku si vzal na starost Jan Sirota, střelou do protipohybu dodal Valči potřebný klid, 0:2. O dvě minuty později zahrál Valečský obránce rukou v pokutovém území, rozhodčí si byl asi vědom své chyby a bez váhání ukázal na penaltový puntík i na druhé straně. K rozehrávce se potřetí v posledních třech domácích zápase postavil kapitán týmu Martin Čapoun a stejně jako v posledních případech bez problému proměnil. Myslibořice tak vykřesaly naději na vyrovnání, v zápase ve kterém si určitě nezasloužily prohrát. Valeč poté ještě více hrozila z brejků, ty většinou likvidoval domácí brankář dobrými výběhy nebo zakončení nenašlo cíl. V poslední minutě zahrával přímí kop z hranice šestnáctky Michal Šoustal, jeho střela těsně minula zařízení. Valeč tak jako první dobyla Myslibořickou tvrz a odvezla si domů cenné tři body.

Nejlepší hráči: Tomáš Kratochvíl, Pavel Vejvoda - Martin Melkes, Michal Kárník