Myslibořice - Rouchovany

Myslibořice konečně na čtvrtý pokus naplno bodovaly a udržely si domácí neporazitelnost..

Myslibořice - Rouchovany 2:1 (2:0)

Branky: 17' Bohumil Mencák, 34' Tomáš Kratochvíl - 87' Robin Havelka

Rozhodčí: Jaroslav Neumann

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Tomáš Kratochvíl, Michal Šoustal, Hynek Svoboda, Martin Čapoun "C" (81' Tomáš Palát) - Vojtěch Mrňa, Jakub Horák, Ondřej Pekárek, Milan Pevný (73' Michal Vítek) - Aleš Pekárek (66' Tomáš Krajčo), Bohumil Mencák (84' Zdeněk Hort)

Sestava Rouchovany: Lubomír Škarabela - Petr Jelínek "C", Lubomír Ludvík, Radim Škarabela, Dominik Fiala, David Svoboda, Pavel Vala, Dominik Křístek, Petr Pachr, Marcel Fiala, Robin Havelka

Žluté karty: 1:2

Diváků: 40

V posledním domácím zápase podzimu hostily sedmé Myslibořice na svém hřišti sousedy v tabulce šesté Rouchovany. Rouchovany přicestovaly k utkání bez svých opor, které se potýkají se zdravotními problémy a tak sledovaly utkání pouze ze zámezí. Naopak Myslibořicím se do základní sestavy vrátil Milan Pevný, Michal Šoustal, Ondřej Pekárek, Vojtěch Mrňa a na hřišti to bylo okamžitě znát. Hosté vyhráli los, ale zvolili si stranu proti větru. Myslibořice nabídly hned z úvodního výkopu šanci Rouchovanům, ti z tohoto zaváhání byli stejně překvapení jako všichni přihlížející a Hynek Svoboda hasil celou situaci. Poté už převzali iniciativu domácí a v 17. minutě se po nadýchaném centru Vojtěcha Mrně prosadil hlavičkou na vzdálenější tyč Bohumil Mencák. Myslibořice dál ohrožovaly Škarabelovu bránu, velice blízko gólu byl Milan Pevný, po odraženém míči však mířil z penaltového puntíku vedle. S přímými kopy neměl Lubomír Škarabela sebevětší problém, protože nenacházely cíl. Největší šanci Rouchovan zahodil mladík Marcel Fiala, když z malého vápna odmítl vyrovnání. A jak už to bývá, "nedáš, dostaneš", v 34. minutě se po rohovém kopu Jakuba Horáka k míči dostal důrazný Tomáš Kratochvíl a prostřelil padajícího brankáře. Navýšit skóre mohl Bohumil Mencák, který si poradil s obranou, ale se střelou si věděl rady brankář a s dorážkou si Rouchovanská obrana poradila a tak se šlo do kabin za dvoubrankového vedení Myslibořic.

Obrázek hry zůstával stejný i v druhém poločase. Myslibořice ohrožovaly branku dlouhými vhazováními, ale to k brance nevedlo, vysoký brankář si míče sbíral jako hrušky. Rouchovany ve druhém poločase využívaly povětrnostních podmínek a snažily se míči za obranu vysílat své spoluhráče do brejku. To se jim jednou povedlo a dokonce z toho i vstřelili i gól, ten však nemohl být uznaný pro postavení mimo hru. Po kličkované Jakuba Horáka v pokutovém území se k dorážce dostal nejprve Michal Vítek a poté Zdeněk Hort, ani jeden však nedokázal protlačit míč do brány. Diváci přece jen viděli ještě jednu branku a to v podání Robina Havelky, který si v 87. minutě povodil tři obránce a pak krásnou střelou na zadní tyčku snížil na 2:1. Na více se už hosté nezmohli, neboť se neúprosně blížil konec utkání. Hlavní rozhodčí Jaroslav Neumann nastavil jednu minutu a poté ukončil zápas. Myslibořice si tak udržely domácí neporazitelnost a v tabulce si vyměnily místo právě s Rouchovanami.

Nejlepší hráči: Jakub Horák, Ondřej Pekárek - Robin Havelka, Lubomír Ludvík

VIDEA: youtu.be/zXSx3beKnFM