Myslibořice - Rapotice "B"

Myslibořice vstoupily do jarní části pravou nohou a v přestřelce zvítězily nad Rapoticemi..

Myslibořice - Rapotice "B" 5:4 (2:1)

Branky: 14' a 81' Matin Čapoun, 43' a 79' Bohumil Mencák, 57' Václav Novotný - 55', 70' a 71' Marek Jašek, 28' Milan Laš

Rozhodčí: Zbyněk Nestrojil

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Radek Trpišovský (61' Tomáš Pekárek), Lubomír Macháček, Tomáš Kratochvíl, Rostislav Pekárek (64' Tomáš Palát) - Martin Čapoun "C", Michal Šoustal, Václav Novotný, Milan Pevný (82' Vojtěch Čapoun) - Pavel Vejvoda, Bohumil Mencák

Sestava Rapotice "B": Aleš Sobotka - Libor Man, Libor Klement, Josef Tesař, Karel Kovařík "C", Petr Císař, Michal Dobeš (51' Marek Jašek), Milan Laš, Libor Podpěra (77' Aleš Kolařík), Stanislav Binka, Tomáš Pavlíček

Žluté karty: 0:3

Diváků: 40

V úvodním zápase jarní části sezóny hostily Myslibořice soupeře z Rapotic. Poslední měření sil dopadlo lépe pro Myslibořice, které si na podzim z Rapotic přivezly jediné venkovní body. Myslibořice začaly aktivněji a po několika minutách se za hranicí velkého vápna opřel Tomáš Kratochvíl, jeho dělovka však rozezvučila pouze břevno. Po čtvrt hodině hry byl v pokutovém území podražen Pavel Vejvoda a rozhodčí Zbyněk Nestrojil nařídil pokutový kop, k penaltě se postavil Martin Čapoun a střelou do protipohybu nedal Aleši Sobotkovi šanci. Z nenápadné akce na druhé straně se vyklubala penalta i pro hosty, Radek Trpišovský fauloval pronikajícího hráče a rozhodčí neváhal ani vteřinu a nařídil penaltu i na druhé straně, k té se postavil Rapotický kanonýr Milan Laš a zkušeně si počkal na pohyb Myslibořického brankáře a srovnal skóre zápasu na 1:1. Už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, když napřáhl za velkým vápnem pro změnu domácí kanonýr Bohumil Mencák a „bodlem“ se trefil přesně k pravé tyči. Myslibořicím se dokonale povedl tzv. „šaťnák“ a šly se občerstvit do kabin za stavu 2:1.

Do druhého poločasu vlétly Myslibořice jako vítr, hned ze začátku napálil míč na zadní tyčku Milan Pevný, ale k jeho smůle střela skončila pouze na tyči. O chvíli později napřáhl ze střední vzdálenosti Bohumil Mencák, ale technickou střelou orazítkoval také jen brankovou konstrukci. Na druhý poločas přijela hostům posila, jmenovitě Marek Jašek, kterému se zápas jak se později dozvíte, náramně vydařil. Už za 4 minuty na hřišti si pohrál s Myslibořickou obranou a překonal i bezmocného Vodičky. Myslibořice s odpovědí nečekaly dlouho a za dvě minuty se za vápnem opřel do míče Václav Novotný a technickou střelou překonal Svobody potřetí. Pro jarní posilu z Jaroměřic nad Rokytnou to byla premiérová branka. Poté se hodně přitvrdilo a pár zákroků z obou stran do fotbalu určitě nepatří, rozhodčí ovšem začal udělovat žluté kartony pozdě a v jedné chvíli to vypadlo, že se hráči poperou. V 70. Minutě využil velkého nedorozumění stoperské dvojce s brankářem Marek Jašek a do prázdné branky srovnal na 3:3. Hned z rozehrávky bylo pro Myslibořice ještě hůře, kolaps Myslibořické obrany zužitkoval opět Marek Jašek svým drzým průnikem zkompletoval hattrick, jeho tři branky od sebe dělilo pouhých 16 minut. Myslibořice však nehodilly flintu do žita snažily se otočit skóre zápasu zpět na svoji stranu. V 79. minutě se odražený míč z rohového kopu dostal k Bohumilovi Mencákovi a ten ze dvou metrů neměl problém svoji druhou trefou v zápase srovnat na 4:4. Gólový účet uzavřel ten, kdo ho ve 14. minutě otevřel. Kapitán domácích Martin Čapoun si zpracoval míč ve vápně a z otočky překvapil brankáře milimetrovou střelou na zadní tyčku. Myslibořice tak byly tím šťastnějším, ale myslím si i zaslouženým vítězem a udržely tak domácí neporazitelnost i v 8. domácím zápase.

Nejlepší hráči: Martin Čapoun, Bohumil Mencák - Marek Jašek, Milan Laš