Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Myslibořice z.s.

Myslibořice - Radotice

Po utrápeném prvním poločase už Myslibořice nestačily otočit dvoubrankový náskok hostů a body se dělily..

Myslibořice - Radotice 2:2 (0:1)

Branky: 67' Bohumil Mencák, 71' Lukáš Svoboda - 17' a 53' Jan Čech

Rozhodčí: Oldřich Kalina

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Pavel Vejvoda (65' Lukáš Svoboda), Michal Šoustal, Tomáš Kratochvíl, Radek Trpišovský - Zdeněk Melán, Jakub Horák, Petr Kocáb, Miroslav Ludvík (75' David Šoustal) - Bohumil Mencák "C", Miloš Mezlík

Sestava Radotice: Filip Šťastný - František Tobolka, Jan Nevěčný, Petr Tobolka, Jan Čech "C", Stanislav Michal, Štěpán Melzer, Daniel Kincl, Václav Vyhnálek (72' Pavel Netík), Tomáš Kincl, Miroslav Novák

Žluté karty: 0:0

Diváků: 75

V posledním domácím utkání hostily Myslibořice soupeře z Radotic, papírovým favoritem byli domácí, ale na to se ve fotbale nehraje, hraje se na góly. Domácí začali ve vlažném tempu a né a né se dostat na provozní teplotu. Hosté toho dokonale využili a v 17. minutě se za vápnem opřel do míče kapitán Jan Čech a míč, který před brankářem skočil posléze skončil v síti.Pro domácí mohlo být ještě hůře, hostující útočník využil chyby obrany a obhodil i brankáře, ale míč kutálející se do opuštěné branky stačili domácí obránci doběhnout a uklidit do bezpečí. Myslibořice se dostávaly do šancí hlavně po pravé straně zásluhou dobře nabíhajícího a hrajícího Miroslava Ludvíka, jeho nájezd však brankář Filip Šťastný lapil a druhá střela skončila pouze v boční síti. Další centr Miroslava Ludvíka našel v dobré pozici Miloše Mezlíka, ten ovšem mířil těsně mimo. Hosté se nikam netlačili a hlídali si hubené vedení a spoléhali na nějaký brejk nebo chybu v rozehrávce domácích. Srovnat skóre mohl v poslední minutě kapitán domácích Bohumil Mencák, ale z přímého kopu orazítkoval pouze břevno. Poločas tak skočil lépe pro hosty z Radotic, kteří odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu už Myslibořice vstoupily s úplně jiným přístupem a na hřišti to šlo okamžitě poznat. Domácí přebírali otěže zápasu a v tom hosté udeřili podruhé, po hrubé chybě Pavla Vejvody se Radotice dostali do přečíslení a Jan Čech dostal přihrávku do druhé vlny a prostřelil Vodičky podruhé a to už vypadalo s domácími hodně špatně. To bylo moc i na trenéra Lukáše Svobody, který se o přestávce převlékl do dresu a obul kopačky, po jeho příchodu na hrací plochu a přechod na systém se třemi útočníky sevřeli domácí Radotice ještě více a vyústily z toho i branky. V 67. minutě z rohového kopu nejdříve hlavičkoval do břevna Bohumil Mencák, napodruhé už to bylo přesně mezi tři tyče a rázem bylo sníženo na 1:2. O čtyři minuty později bylo dokonce srovnáno, pěknou přihrávkou vyslal Petr Kocába hrajícího trenéra Lukáše Svobody do vápna a ten střelou na zadní tyčku nedal brankáři sebemenší šanci. Do konce se zápasu se hrálo před Šťastného brankou, ale ten už za své záda nepustil nic, bombu a nájezd Lukáše Svobody senzačně zlikvidoval, a když už míč proletěl zaskočil za něho obránce, jako při střele Miloše Mezlíka. Radotice tak ze dvou střel na branku daly dvě branky a odváží si z Myslibořic velmi cenný bod za vybojovanou remízu.

Nejlepší hráči: Miroslav Ludvík, Lukáš Svoboda - Jan Čech, Filip Šťastný