Myslibořice - Pyšel

Myslibořice začaly sezónu na výbornou, před vlastním publikem vykročily výhrou 3:1 nad Pyšelem..

Myslibořice - Pyšel 3:1 (2:1)

Branky: 20' Aleš Pekárek, 23' Milan Pevný, 68' Michal Šoustal - 9' Vojtěch Mrňa (vlastní)

Rozhodčí: Michal Maar

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Vojtěch Mrňa, Hynek Svoboda, Petr Kocáb, Rostislav Pekárek (62' Vojtěch Čapoun) - Martin Čapoun "C" (90' Tomáš Palát), Jakub Horák, Michal Šoustal, Milan Pevný (74' Pavel Vejvoda) - Aleš Pekárek (88' Radek Trpišovský), Bohumil Mencák

Sestava Pyšel: Tomáš Němec - Radek Šoukal "C", Jindřich Hejátko, Ivo Nováček, Luboš Šoukal (84' Pavel Dvořák), Daniel Šubert, David Šabatský, Dalibor Kudrna, Lukáš Tůma (58' Miroslav Kubín), Luděk Sobotka (72' Jan Nestr), Milan Štrosz

Žluté karty: 2:0

Diváků: 40

V prvním kole nové sezóny 2015/2016 hostily Myslibořice soupeře z Pyšelu. Tyto dva celky se v minulé sezóně umístily na 2. a 3. místě se stejným počtem bodů. Úvod zápasu patřil domácím, do velmi dobrých šancí se dostali oba útočníci Myslibořic Aleš Pekárek a Bohumil Mencák, ze slibných šancí však branka nepadla. Domácí tlak otupila vlastní branka, kterou si nešťastně vstřelil Vojtěch Mrňa, když se snažil odhlavičkovat nebezpečný centr, trefil se přesně mezi tři tyče Vodičkovi svatyně. Hráče Pyšelu to nabudilo a rázem jich bylo plné hřiště, střely ze střední vzdálenosti však bez problémů likvidoval Radek Vodička. Ve 20. minutě Myslibořice krásně vykombinovaly hostující obranu, Jakub Horák ještě ve vyložené situaci neuspěl, po něm se k dorážce dostal Aleš Pekárek, ani on napoprvé neuspěl, napodruhé už přece jen protrhl střeleckou nemohoucnost domácích z úvodních minut a srovnal na 1:1. O tři minuty později se podél levé postranní čáry protáhl do vápna Milan Pevný a střelou na zadní tyčku krásně zavěsil. Do dalších šancí se dostávali na domácí straně Bohumil Mencák a na straně hostů Luděk Sobotka, ani jednomu se však nepodařilo skórovat a tak se šli hráči osvěžit do kabin za stavu 2:1.

Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách, pro oko nestranného diváka pěkný fotbal. V 58. minutě přišel zlomový moment utkání. Smolař utkání Vojtěch Mrňa fauloval ve vápně pronikajícího Luďka Sobotka a rozhodčí Michal Maar neváhal odpískat pokutový kop a udělit Vojtovi žlutou kartu. K zahrání penalty se postavil sám faulovaný Luděk Sobotka, jeho střelu doprostřed branky však Radek Vodička skvělým zákrokem vytěsnil mimo branku. O chvíli později se potvrdilo staré známé "nedáš, dostaneš". Po rychle rozehraném vhazování předložil Bohumil Mencák parádní přihrávku Michalovi Šoustalovi před téměř odkrytou branku a ten už si v takových situacích ví rady - 3:1 pro Myslibořice. O pár minut později orazítkoval Luděk Sobotka levou tyčku po úniku z levé strany. Ke konci zápasu měl Pyšel ještě jednu velice dobrou příležitost, neuvěřitelný závar před domácí brankou však vyřešilo duo Vodička - Kocáb. Nejprve výborný brankářský zákrok a pak akrobatický odkop z brankové čáry v podání Petr Kocába znamenal to, že se ukazatel skóre neměnil. Při tomto závaru se zranil další ze smolařů utkání Luděk Sobotka, který musel být odnesen ze hřiště na nosítkách. Náskok domácích mohl ještě navýšit Bohumil Mencák, který se řítil sám na brankáře Němce, trefil však pouze brankovou konstrukci. Ještě jeden samostatný nájezd si vyzkoušel Aleš Pekárek, ten však zlikvidoval obětavým skluzem hostující stoper. Myslibořice už si konec utkání pohlídaly a po dlouhé době jim vyšel start nové sezóny.

Nejlepší hráči: Radek Vodička, Jakub Horák - Radek Šoukal, Luděk Sobotka