Myslibořice - Podhorácko 2015

Myslibořice porazily Podhorácko a přeskočily je v tabulce, čímž se posunuly na třetí místo..

Myslibořice - Podhorácko 4:3 (2:1)

Branky: 14' a 72' Lubomír Macháček, 40' a 50' Michal Šoustal - 19' Martin Táborský, 67' Radek Šplíchal, 85' Bohumil Mencák (vlastní)

Rozhodčí: Josef Kaňka

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Martin Čapoun "C", Lubomír Macháček, Tomáš Kratochvíl, Pavel Vejvoda - Miroslav Ludvík (59' Vojtěch Mrňa), Michal Šoustal, Jakub Horák, Ondřej Pekárek (89' David Šoustal) - Miloš Mezlík (73' Vojtěch Čapoun), Bohumil Mencák

Sestava: Radek Vodička - Pavel Vejvoda, Michal Šoustal, Tomáš Kratochvíl, Lubomír Macháček - Martin Čapoun "C" (72' Vojtěch Mrňa), Jakub Horák, Petr Kocáb (58' Ondřej Pekárek), Milan Pevný (79' Miroslav Ludvík) - Bohumil Mencák (83' David Šoustal), Miloš Mezlík (66' Vojtěch Čapoun)

Sestava Podhorácko 2015: Karel Řeřucha - Jan Roupec, Milan Řepa "C", David Hybner, Pavel Klíma (77' Jakub Klíma), Martin Táborský, Miroslav Zikmund, Lukáš Ferdan, Radek Šplíchal, Vojtěch Trojan, Zdeněk Svoboda (54' Michal Hybner)

Žluté karty: 1:5

Diváků: 50

Počasí zápasu o lepší umístění v tabulce moc nepřálo, vítr a déšť znepříjemňoval hrací podmínky. Zápas začal lépe pro domácí Myslibořice, po čtvrt hodině hry, se k rozehrání přímého kopu postavil Lubomír Macháček a střelou pod nadskakující zdí zamířil přesně k tyči a vstřelil svoji první branku v sezóně. Podhorácko přispěchalo s rychlou odpovědí, po pohledné narážečce překonal Martin Táborský střelou na zadní tyčku Radka Vodičky a bylo srovnáno. Myslibořice měly více ze hry, ale z velkého množství rohových kopů nedokázaly nic vytěžit. Další přímý kop Lubomíra Macháčka bravurně zlikvidoval Karel Řeřucha, když vytáhl míč mířící do šibenice. O chvíli později vytáhl další super zákrok proti střele Martina Čapouna, který mířil přesně do druhého horního rohu. Těsně před koncem prvního poločasu nařídil rozhodčí Kaňka přísnou penaltu ve prospěch Myslibořic po faulu na Miloše Mezlíka, kterou Michal Šoustal dokázal proměnit a strhnout poločasové vedení na stranu domácích.

Začátek druhého poločasu zcela ovládli domácí, Miloš Mezlík se během chvíle ocitl ve třech velice dobrých šancích, jenže střelecká smůla se ho pořád drží a tak nedokázal skórovat. To co se nepovedlo Milošovi zvládl po nadýchaném centru Ondřeje Pekárka z prvé strany úplně nehlídaný Michal Šoustal, který hlavičkou navýšil náskok na 3:1. V 67. minutě po sérii chyb Myslibořické obrany zakončoval na malém vápně hlavičkou Radek Šplíchal a snížil na 3:2. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, po rohovém kopu se míč odrazil k Lubomírovi Macháčkovi, který propálil všechno, co mu stálo v cestě a svým druhým gólem v zápase zvýšil vedení Myslibořic na 4:2. Vypadalo to, že se zápas už jen dohrává, ale přesto přišla ještě jedna zápletka. V 85. minutě však chytl Radek Vodička míč na hranici velkého vápna, rozhodčí míč viděl venku z pokutového území a ukázal domácímu brankáři červenou kartu, po konzultaci s pomezním však správně červenou kartu odvolal a pokračovalo se míčem rozhodčího. Hosté cítili křivdu a sesypali se na rozhodčího, který podle jejich názoru nepískal rovinu a pomohl Myslibořicím už tím, že nařídil přísnou penaltu v prvním poločase. Bohumil Mencák se ujal míče rozhodčího a k udivení všech si úmyslně vstřelil vlastní branku. Pro Myslibořice pak začala parná pětiminutovka, kdy hosté chtěli z minima vytěžit maximum, to se jim však nepovedlo a všechny body zůstaly v Myslibořicích.

Nejlepší hráči: Michal Šoustal, Lubomír Macháček - Karel Řeřucha, Lukáš Ferdan