Myslibořice - Březník

Myslibořice přehrály Březník a zaslouženě vyhrály..

Myslibořice - Březník 5:2 (2:1)

Branky: 17' Martin Čapoun, 19' Petr Kocáb, 67' David Šoustal, 85' Pavel Vejvoda, 88' Michal Šoustal - 34' a 47' Tomáš Vyskočil

Rozhodčí: Jiří Dvořák

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Pavel Vejvoda, Lukáš Svoboda, Tomáš Kratochvíl, Radek Trpišovský - Martin Čapoun "C", Michal Šoustal, Petr Kocáb (20' David Šoustal), Vojtěch Mrňa (65' Lubomír Macháček) - Miroslav Ludvík (85' Tomáš Palát), Milan Pevný

Sestava Březník: Vlastimil Zedníček "C" - Lukáš Babčan, Petr Flesar, Jakub Dvořáček, Petr Sobotka, Tomáš Vyskočil, Vít Franěk, Jakub Musil, Jiří Zedníček, David Břoušek, Radek Sobotka

Žluté karty: 1:0

Diváků: 40

Zápas mezi 5. Březníkem a 6. Myslibořicemi se hrál za pěkných klimatických podmínek, Myslibořice měly Březníku co vracet, podzimní měření sil dopadlo lépe pro domácí v poměru 4:2. Myslibořice do tohoto zápasu vlétly ve velkém stylu a od začátku diktovaly tempo zápasu a na Vlastimila Zedníčka létal jeden projektil za druhým. V 17. minutě našel Milan Pevný krásnou diagonální přihrávkou Martin Čapouna, ten se prosmýkl mezi dvěma obránci a přesnou ránou k levé tyči otevřel skóre utkání. O dvě minuty později se Myslibořičtí středopolaři postarali o druhou branku. Michal Šoustal našel pěknou přihrávkou Petr Kocába a ten přeloboval vybíhajícího Vlastimila Zedníčka a bylo to rázem 2:0. Petr Kocáb se při zakončení zranil a ve hře ho nahradil benjamínek David Šoustal. Právě David Šoustal byl ve 28. minutě faulován v pokutovém území a pozorný rozhodčí Jiří Dvořák ukázal na značku penalty. Rozehrání si vzal na starost Martin Čapoun, v souboji kapitánů však uspěl Březnický Vlastimil Zedníček, když vystihl směr míče. Tento okamžik povzbudil hosty a opět platilo staré známé "nedáš, dostaneš". K odraženému míči se dostal Březnický hráč a napálil míč na branku, první střelu ještě Radek Vodička vytěsnil na břevno, na dorážku Tomáš Vyskočila už byl krátký a stačil pouze utlumit míč podající za svá záda. Oba týmy praktikovaly kombinační hru a hrálo se téměř bez faulů. Do konce prvního poločasu už se síť na žádné straně nerozvlnila a tak se šli hráči osvěžit do kabin.

Tak jako vlétly Myslibořice do úvodu zápasu, přesně to samé se podařilo Březníku, na centr z pravé strany si naběhl střelec první branky Tomáš Vyskočil a srovnal na 2:2, využil tak nedorozumění Myslibořické obrany a rázem bylo zaděláno na drama. Prvních 15 minut byli hosté na koni a Myslibořicím jakoby se nechtělo běhat. Březník toho však nedokázal využít. Zpět na správnou kolej se vrátily Myslibořice v 67. minutě, když si na druhou brankovou přihrávku Milana Pevného počkal na zadní tyčce David Šoustal a vrátil vedení svému týmu. Pro Davida Šoustala to byla první trefa za muže a odměna za jeho dobrý výkon. Navýšit skóre mohl Vojtěch Mrňa, po prudké ráně Martina Čapouna, kterou Vlastimil Zedníček nezkrotil na Vojty zívala prázdná branka, míč však netrefil ideálně a těsně přestřelil. Definitivní odpor hostů zlomil Pavel Vejvoda, když se uvolnil ve vápně a střelou k tyči vstřelil svoji 5. branku v sezóně. Konečnou tečku zápasu dal Michal Šoustal, který si naskočil na míč z rohového kopu Tomáše Paláta a stejně jako Pavel Vejvoda si připsal pátou trefu v sezóně. Myslibořice tak zvítězily nad Březníkem 5:2 a oplatili mu tak podzimní prohru.

Nejlepší hráči: Milan Pevný, David Šoustal - Vlastimil Zedníček, Jiří Zedníček