Mohelno - Myslibořice

Myslibořice pokračují v bídných venkovních výkonech, v Mohelně netrefily branku a po zásluze prohrály výstavními brankami z přímých kopů..

Mohelno - Myslibořice 3:0 (1:0)

Branky: 28' a 86' David Horký, 89' Petr Štěpán

Rozhodčí: Antonín Jurka - David Jašek, Ondřej Šibůrek

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Rostislav Pekárek (72' Tomáš Palát), Bohumil Mencák, Tomáš Kratochvíl, Pavel Vejvoda (80' Lubomír Macháček) - Martin Čapoun "C", Aleš Pekárek (11' Tomáš Pekárek), Michal Šoustal, Milan Pevný - Vojtěch Čapoun, Václav Novotný

Sestava Mohelno: František Staněk - František Žák, Marek Kopeček, Václav Ležák, Pavel Šanda - Martin Foretník, David Horký, Petr Štěpán "C", David Vašek (58' Tomáš Vostal) - Tomáš Jeřábek (83' Adam Mohelský), Richard Ostrý

Žluté karty: 3:3

Diváků: 55

Myslibořice k druhému jarnímu zápasu zajížděly do Mohelna, které doma ještě neprohrálo a mohlo se pochlubit i pouhými třemi inkasovanými brankami. Myslibořicím se rozpadla obrana vinnou zranění a nemoci, Mohelnu naopak zaskakoval František Staněk na pozici brankáře. Do zápasu vkročily lépe Myslibořice, k dispozici měly hned tři přímé kopy z hranice velkého vápna, všechny střely však skončily v Mohelenské zdi. Poté následoval pro nezaujatého diváka ne zrovna pohledný fotbal, míč létal pořád ve vzduchu a k vidění nebyla žádná kloudná kombinace ani na jedné straně. Ve 28. minutě se k přímému kopu postavil David Horký a výstavní střelou přes zeď otevřel skóre zápasu. Jediné pořádné ohrožení Staňkovi brány přišlo paradoxně z odkopu od Myslibořické brány, brankář míč podcenil a tak tak, že skákavý míč zkrotil ještě před brankovou čárou. Nic dalšího, co by stálo za zmínění se v poločase, plného nepřesností nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas už měli ze hry více domácí, Myslibořice působily odevzdaným dojmem a stejně jako na podzim nedokázali navázat na dobré výkony z domácího prostředí. Ve druhém poločase přibylo i šancí, v dobrých šancích se dvakrát ocitl Richard Ostrý, jednou ho vychytal dobře vybíhající Radek Vodička a podruhé si poradil hned se trojicí obránců, ale stejně jako v prvním případě si vylámal zuby na hbitém Vodičkovi. Myslibořice měly šanci na vyrovnání ze standardních situací, hlavičky ovšem sbírala důrazná domácí obrana a rohové kopy s problémy, ale přece likvidoval zaskakující brankář František Staněk. Domácí se dočkaly i druhé trefy, tentokrát se z bližší vzdálenosti k míči postavil opět exekutor prní branky, David Horký a stejně jako v prvním poločase střelou k levé tyči nedal Vodičkovi šanci a bylo to 2:0. V předposlední minutě zápasu, po takové nepřehledné situaci, kdy rozhodčí přerušil hru pro postavení mimo hru domácích hráču, k překvapení celého Myslibořického týmu však vrátil výhodu, o které nikdo nevěděl, domácí rychle rozehráli a kapitán domácích Petr Štěpán uzavřel skóre střelou podél Vodičky na konečných 3:0. Mohelno tak udrželo domácí neporazitelnost a dál se drží v těsném závěsu za vedoucími Třebenicemi, naopak Myslibořice podaly kontrastní výkon oproti minulému kolu.

Nejlepší hráči: Radek Vodička - David Horký