Litohoř - Myslibořice

Myslibořice vydřely v Litohoři zaslouženou výhru a posunuly se na druhé místo v tabulce..

Litohoř - Myslibořice 1:3 (0:1)

Branky: 49' 57' Bohumil Mencák, 4' Miloš Mezlík, 88' David Bouda

Rozhodčí: Marek Pislcajk - Tomáš Brada, Petr Jonáš

Sestava Myslibořice: Tomáš Palát "C" - Tomáš Kratochvíl, Hynek Svoboda, Lubomír Macháček, Pavel Vejvoda - Martin Čapoun, Milan Pevný (75' Lukáš Svoboda), Ondřej Pekárek, Miroslav Ludvík (46' David Šoustal) - Miloš Mezlík (60' Vojtěch Čapoun), Bohumil Mencák (80' Stanislav Marek)

Sestava Litohoř:  Ondřej Dvořák - Miroslav Ferdan, Rudolf Szabó "C", Ladislav Dolanský (60' Josef Pintér), Petr Obrdlík, Karel Svoboda, Kamil Svoboda, Patrik Szabó, David Šibor, Jan Grün, David Bouda

Žluté karty: 1:3

Diváků: 50

V dalším kole zajížděly Myslibořice v neděli před obědem do Litohoře, kde je čekal přímý souboj o druhé místo v tabulce. Myslibořice se musely vypořát hned s několika absencemi včetně brankáře Radka Vodičky, kterého nahradil trenér a brankářská dvojka v jedné osobě Tomáš Palát. Na druhou stranu zase po dlouhé době přivítaly navrátilce do kádru Hynka Svobody, který vyztužil obranou řadu. Zápas pro Myslibořice nemohl začít lépe, ve 4. minutě využil zaváhání domácí obrany Miloš Mezlík, který obešel oba stopery a špičkou poslal míč do branky, ukončil tak gólový půst, jenž ho od začátku sezóny provází. O chvíli později to mohlo být 0:2, střelu Bohumila Mencáka však Ondřej Dvořák vytěsnil ven z brány. I domácí přispěchali s odpovědí, Tomáš Palát, ale domácího Kamila Svobody vychytal. Domácí měli k dispozici přímé kopy, ale výškovou převahu díky vysokým stoperům měly Myslibořice, takže tudy cesta nevedla. Rozhodčí Marek Pislcajk tak ukončil první poločas za těsného vedení pro hosty 0:1.

Stejně dobře jako první poločas začal pro Myslibořice i ten druhé, přihrávku Hynka Svobody zužitkoval před vybíhajícím brankářem Bohumil Mencák svojí 10. trefou v sezóně a bylo to rázem 0:2. Po hodině hry už na ukazateli skóre svítila trojka. Rychlý protiútok po ose Macháček - Mezlík - Mencák. Miloš Mezlík našel parádní přihrávkou kolegy z útoku a ten byl u míče znovu o krok rychleji než vybíhající Ondřej Dvořak, kterému udělal kličku a poslal míč do prázdné branky. Bohumil Mencák mohl přidat i třetí branku v zápase, ale samostatný nájezd z poloviny hřiště zakončil střelou vedle domácí svatyně. Litohoř se snažila alespoň o čestný zásah, ale střídající Josef Pintér nezakončil v dobré pozici nejlépe a Tomáš Palát vyšel ze souboje opět jako vítěz. Do samostatného nájezdu se řítil Martin Čapoun, po přihrávce Lukáše Svobody, ale po 20 metrech ho zastavil zdvižený praporek pro milimetrový ofsajd. S přibývajícími minutami tempo zápasu upadalo, ale domácí se přece jen dočkali gólu, v 88. minutě si na centr naskočil David Bouda a hlavičkou s přispěním břevna snížil na konečných 1:3. Myslibořice si tak připsaly cennou výhru z venkovního prostředí a přeskočily Litohoř na druhou pozici v tabulce.

Nejlepší hráči: Tomáš Palát, Pavel Vejvoda - Karel Svoboda, Kamil Svoboda