Kouty "B" - Myslibořice

V posledním zápase sezóny, co nic neřešil, podlehly Myslibořice rezervě Koutů 4:3..

Kouty "B" - Myslibořice 4:3 (3:0)

Branky: 48' David Šoustal, 56' Lubomír Macháček, 58' Michal Šoustal - 6', 20' a 64' Roman Pospíchal, 37' Aleš Dočekal

Rozhodčí: Jiří Vévoda

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Vojtěch Mrňa (68' Miroslav Ludvík), Tomáš Kratochvíl, Lubomír Macháček, Martin Čapoun "C" - Stanislav Marek, Michal Šoustal, David Šoustal (86' Jiří Nováček), Milan Pevný - Vojtěch Čapoun (46' Tomáš Palát), Miloš Mezlík (82' Patrik Nováček)

Sestava Kouty "B": Ondřej Veselý - Radim Veselý, Roman Komínek "C", Stanislav Čech, Jaromír Růžička, Tomáš Štveráček, Vít Navrátil, Aleš Dočekal, Jakub Nováček (78' Martin Machát), Roman Pospíchal, Jiří Hrůza

Žluté karty: 1:1

Diváků: 30

K poslednímu zápasu sezóny zajížděly Myslibořice do Koutů. Oběma týmům už o nic nešlo a už před zápasem bylo jisté, že Myslibořice skončí v sezóně na 2. místě a Kouty na 9. příčce. Na můj vkus vysokém trávníku začal zápas lépe pro domácí, když využil Roman Pospíchal chybu Myslibořické obrany, kterou tentokrát nevedl zkušený Hynek Svoboda a poslal svůj tým do vedení. Myslibořicím se nedařilo držet míč v záložní řadě a domácí útočili a díky skvělým zákrokům Radka Vodičky to nebylo v první patnáctiminutovce mnohem víc pro domácí. Ve 20. minutě přidal Roman Pospíchal druhou branku, po dorážce z rohového kopu. Ve 37. minutě obehrál Aleš Dočekal vybíhajícího Vodičky a do prázdné branky dal poločasu konečné skóre 3:0, domácí byli aktivnější a zaslouženě vyhráli první poločas ještě milosrdným rozdílem.

Do druhého poločasu udělaly Myslibořice změny v sestavě a posílily hlavně střed pole a hned to bylo vidět. V 48. minutě přihrál Michal Šoustal svému bratránkovi Davidovi Šoustalovi do dobré pozice a ten svým druhým gólem v sezóně snížil na 3:1. Myslibořice jako vyměnění dál útočily, v 56. minutě vysunul Martin Čapoun do brejku Lubomíra Macháčka a ten nadvakrát dopravil míč za záda Ondřeje Veselého. O dvě minuty později už bylo vyrovnáno. David Šoustal krásnou střelou trefil břevno, od kterého se míč odrazil k Michalovi Šoustalovi a ten srovnal na 3:3. Domácí z toho byli značně v šoku a čekali, co bude dál, mohlo pro ně být ještě hůř, Stanislav Marek po pěkné zpětné přihrávce Michala Šoustala mířil jen těsně mimo Stanislav Marek. V 64. minutě urval všechny body na stranu domácích střelec zápas Roman Pospíchal, který důraznou dorážkou v malém vápně zkompletoval hattrick. Skóre už se do konce zápasu nezměnilo a tak domácí zvítězili těsně 4:3. Myslibořice se umístily v konečné tabulce třetí třídy skupiny B na krásném druhém místě s kladným skóre 66:37. Myslibořice nastřílely nejvíce branek v soutěži, tedy nejlepší ofenzíva a čtvrtá nejlepší obrana. Celkem nasbíraly ve 22 zápasech 42 bodů za 12 výher a 6 remíz, pouze 4x nezískaly ani bod. Nejlepším střelcem se stal Miloš Mezlík se 14 přesnými zásahy. O branky se podělilo celkem 14 různých střelců. Mezi nejvytěžovanější hráče sezóny patřily Radek Vodička, Tomáš Kratochvíl, Michal Šoustal a Martin Čapoun. Jako jediný do všech zápasů zasáhl Miloš Mezlík. Celkem do sezóny zasáhlo 30 hráčů TJ Myslibořice. Červené karty si vysloužily Jakub Horák a Bohumil Mencák. Jedná se tedy o historicky druhou nejlepší sezónu ve III. třídách. V Okresním poháru vypadly Myslibořice po penaltovém rozstřelu v semifinále se Starčí.

Nejlepší hráči: Radek Vodička, Tomáš Kratochvíl - Roman Pospíchal, Tomáš Štveráček