Koněšín - Myslibořice

Myslibořice poprvé v sezóně prohrály dva zápasy v řadě, nejlepší střelec soutěže Pavel Malý hattrickem rozhodl vyrovnané utkání..

Koněšín - Myslibořice 3:2 (2:2)

Branky: 33' Václav Novotný, 38' Milan Pevný - 15', 18' a 81' Pavel Malý

Rozhodčí: Štefan Pintér

Sestava Myslibořice: Radek Vodička - Radek Trpišovský, Lubomír Macháček, Tomáš Kratochvíl (85' Tomáš Palát), Miroslav Ludvík (67' Vojtěch Čapoun) - Martin Čapoun "C", Michal Šoustal, Pavel Vejvoda, Milan Pevný (83' David Šoustal) - Václav Novotný, Bohumil Mencák

Sestava Koněšín: Matěj Hůlka - Pavel Seifer, Petr Zahradníček "C", Michal Svoboda, Jiří Pospíšil, Michal Loukota (63' Štěpán Dvořák), Daniel Šlapák (79' David Dvořák), Jiří Chalupa (86' Lukáš Konečný), Miloš Parkan, Michal Ševčík (59' Zdeněk Řezáč), Pavel Malý

Žluté karty: 3:2

Diváků: 60

V dalším zápase zajížděly Myslibořice do Koněšína, podzimní měření sil dopadlo lépe pro Myslibořice, které dokázaly doma zvítězit 2:1. I tentokrát se dal očekávat vyrovnaný zápas. Na úvod jedna zajímavá statistika, Myslibořice v této sezóně ještě dvakrát po sobě body neztratily. Tento zápas však pro Myslibořice začal jako horor. Domácí byli aktivnější a na branku Radka Vodičky se valil jeden útok za druhým. Hned ve druhé minutě zneškodnil ránu domácího Chalupy, za chvíli vychytal i Parkana, v neposlední řadě mířil mimo i nejlepší kanonýr soutěže Pavel Malý. Další chyba Myslibořic už byla potrestána, Pavel Malý ve vyložené šanci mířil přesně k levé tyči. Oba týmy byly v tu chvíli na opačných pólech stupnice a po další hrubé chybě postupovali oba útočníci Koněšína sami na brankáře, Ševčík přihrál Malému a bylo to 2:0 po 18. minutách hry. Po druhé brance Myslibořice přeskupily řady a na stopera se stáhl útočník Bohumil Mencák a Myslibořice se rázem vymanily z tlaku domácích. Po nepovedené malé domů se do brejku řítil Václav Novotný a byl faulován, podle mého názoru už uvnitř pokutového území, nicméně rozhodčí Pintér nařídil „pouze“ přímý kop s hranice šestnáctky, ten si vzal nestarost Lubomír Macháček a jeho ostrá rána rozezvučila pouze břevno Hůlkovi branky. Myslibořice se přece jen dočkaly, pohlednou kombinaci od Lubomíra Macháčka přes Tomáše Kratochvíla se v osobním souboji prosadil Václav Novotný a snížil na 2:1. O tři minuty později bylo srovnáno, Milan Pevný napřáhl za vápnem a parádním angličákem vyrovnal na 2:2. Myslibořice zjistily, že to jde a rázem byli domácí tím, kdo byl pod tlakem. Po rohovém kopu měl na hlavě vedoucí branku Pavel Vejvoda, ale trefil pouze tyčku. Domácí brankář nepůsobil zrovna jistým dojmem a tak to hosté zkoušeli téměř z každé možné pozice. Do konce divokého a divácky atraktivního prvního poločasu už se skóre neměnilo.

Druhý poločas už tak atraktivní nebyl, šancí bylo pomálu. Stejně si za obranu naběhl Pavel Malý, ale mířil těsně mimo, jeho střely ze střední vzdálenosti moc šancí na úspěch neměly. Největší šanci domácích měl Štěpán Dvořák, který měl před sebou prázdnou branku, ale šance se zalekl a trkl míč úplně vedle. Myslibořice hrozily z dlouhých vhazování, ale ze závarů před domácí brankou nic nevytěžily. Stejně jako na domácí straně Štěpán Dvořák, tak na druhé straně se zcela osamocený ocitl před Matějem Hůlkou střídající Vojtěch Čapoun, jeho nedůraznou střelu však domácí brankář v pohodě chytil. Vše nasvědčovalo tomu, že zápas skončí spravedlivou remízou. Proti byl ovšem rozdílový hráč, domácí střelec Pavel Malý, který v 81. minutě uplatnil důraz v malém vápně a poslal míč i s nohami Tomáše Kratochvíla do branky. Tomáš Kratochvíl po bolestivé grimase nedohrál a musel střídat, pro Pavla Malého to byl hattrick a navýšení střeleckého účtu na úctyhodných 31 branek. Hra se poté rozkouskovala taktickými střídáními a rozhodčí Štefan Pintér ukončil tento zápas.

Nejlepší hráči: Bohumil Mencák, Vojtěch Čapoun - Pavel Malý, Michal Ševčík