Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Myslibořice z.s.

FC Rudíkov - Trnava - TJ Myslibořice

Myslibořice uhrály první remízu v sezóně, po velmi sympatickém výkonu na hřišti druhého celku soutěže Rudíkov-Trnava..

Rudíkov - Trnava : Myslibořice 0:0

Rozhodčí: Čurda - Chytka - Macháček

Sestava Myslibořice: Vodička - Křivánek, Jíra, Kocáb, Štefaňák ( Šoustal ) - Harant, Horák M., Palát "C" ( Pekárek R. ), Čapoun - Mencák, Horák J.

Sestava Rudíkov - Trnava: Trnka L. - Eliáš, Pažourek st., Benáček "C", Buďa - Klíma, Salák, Voborný, Mejzlík J. - Vlčan, Trnka J. ( Dvořák ) ( Trnka Z. )

Diváků: 50

Žluté karty: 0:3

Průběh utkání: Za slunečného nedělního odpoledne se v Rudíkově proti sobě postavily týmy Rudíkova - Trnavy a Myslibořic, šlo o souboj aktuálně druhého s předposledním týmem soutěže. Myslibořice odcestovaly do Rudíkova bez Ondry Pekárka, který by měl být k dispozici už příští týden a dále bez vykartovaného Lukáše Svobody, tomu nebylo vyhověno s žádostí o prominutí zbytku trestu! Tomáš Palát prověřil pozornost brankýře hned z výkopu utkání, domácí brankář se však nenechal zaskočit. Poté však domácí začali hrozit a vytvářeli si šance, hrálo se především na polovině Myslibořic. Myslibořická obrana s výborným brankářem Vodičkem krušných 20 minut přestála a otupila úvodní tlak domácích, pak se hra vyrovnala a hrálo se především okolo půlící čáry. Oba soupeři mohli skórovat po standartních situacích, kterých bylo k dispozici nespočetně. Na konci poločasu mohli jít do vedení hostující Myslibořice, když se za obranu dostal kanonýr hostů Bohumil Mencák, jeho střele však chyběl metr. A tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu 0:0.

V druhém poločase se Myslibořice zlepšily a začaly být těmi, kdo měl míč v držení. Myslibořicím se dařila kombinace, po které se dostávaly na dostřel domácí brance. Střely však končily většinou vedle nebo v náruči domácího brankáře. V dobré palebné pozici se ocitl po krásné kombinaci tria Čapoun, Mencák, Šoustal, střela naposled jmenovaného však neměla potřebné parametry. Největší příležitost domácích zlikvidoval brankář Radek Vodička, jenž vychytal průnik domácího hráče a držel tak naděje Myslibořic na body. Myslibořicím se podařilo ubránit standartní situace, především rohové kopy. Nechybělo moc a Myslibořice si mohly odvést z Rudíkova plný počet bodů, po útočném výletu Petra Kocába, když prošel přes několik hráčů až do šestnáctky soupeře, tam mu bohužel nevyšel krok a střela přes obránce nebyla pro domácí nebezpečná. A tak se po bezbrankové remíze 0:0 zaslouženě dělily body.

Myslibořice předvedly dobrý výkon s pohlednými kombinacemi, které na výborném povrchu v Rudíkově byly k vidění. Myslibořice se tak po první remíze v sezóně posunuly na 11. místo s 19 body, naopak Rudíkov - Trnava klesla na 3. místo s 37 body. Tento bod může být velmi důležitý v konečném součtu o udržení v nejvyšší okrasní soutěži.