Dukovany - TJ Myslibořice

Rozhodčí absolutně nezvládli toto utkání, sudí Fryč doslova dotlačil Dukovany k bodu, delegát zůstal klidný a pod tuto špínu se podepsal, asi se díval ze silnice přes plot - není to k zamyšlení ?..

Dukovany - Myslibořice 1:1 (0:1)

Branky: Bohumil Mencák - Kříšťal

Sestava: Vodička - Křivánek, Jíra, Kocáb ( Šoustal ( Pekárek O. ) ), Štefaňák - Čapoun, Horák M., Palát "C", Horák J. - Svoboda, Mencák

Červené karty: 0:2 ( Radek Jíra, Jakub Horák )

Rozhodčí: Fryč - Rygl - Vala + delegát Strouha

Průběh utkání: V zápase mezi 7. Myslibořicemi a 11. Dukovany si mohli hosté upevnit 7. příčku a zajistit si záchranu v okresním přeboru a zároveň ponechat na pravděpodobně sestupujícím 11. místě právě Dukovany. Zápas začal lépe pro Myslibořice, když po několika minutách protrhl střeleckou smůlu kanonýr Bohumil Mencák, který v souboji sám na brankáře správně volil prudkou střelu po kluzkém trávníku. Za malou chvíli se situace opakovala, Bohumil Mencák se prosmýkl mezi domácími stopery a po pár metrech, kdy se už řítil sám na brankáře byl sražen k zemi, rozhodčí Fryč, který signalizoval výhodu najednou nepochopitlně zamával rukama "hrajte dál" a touto situací začalo pochybení hlavního sudího! Hřiště musel opustit hostující Petr Kocáb, jenž si obnovil zranění kotníku. V jednom souboji zasáhl domácí hráč Jakuba horáka do obličeje, žlutou kartu však dostal právě myslibořický záložník za oplácení, protože sudí ruku v obličeji přehlídl. Poté převzaly iniciativu Dukovany a dostávaly se do dobrých palebných pozic, převážně hlavičky však mířily vedle Vodičkovi svatyně. Nebezpečí hrozilo i před dukovanskou bránou, když se k přímému kopu postavil střelec první branky Myslibořic Bohumil Mencák, povednou střelu vytěsnil před brankářem domácí obránce na roh. Poločas tak skončil za stavu 0:1.

Druhý poločas přinesl Myslibořicím ledovou sprchu v podobě druhého žlutého kartonku pro Jakuba Horáka za drobný faul, ten se tedy musel ze hřiště pakovat a neodpustil si pár ostrých slůvek. Do záložní řady se musel posunout Mencák a Myslibořice spoléhaly na vytáhlého kanonýra Lukáše Svobody. Myslibořice se zatáhly do ještě větší defenzivy a po několika minutách za zakopnutí míče dostává druhou žlutou kartu i stoper Radek Jíra a Myslibořice dohrávají více než 30 minut v 9 lidech! Myslibořice bránící v 8 lidech včetně brankáře chytaly domácí výpady jako mouchy na mucholapku. Na myslibořickou bránu létal jeden projektyl za druhým, ovšem většinou z dálky, mimo nebo do náruče brankáře. Dukovany bránily pouze se dvěma hráči v zadu a tak se po nakoplém míči na osamoveného hrota Lukáše Svobody, který si šikovně obhodil domácího stopera a přesprintoval vše co mu stálo v cestě, obránce po něm ze zadu sáhl a za remeno ho stáhl k zemi, ani to však rozhodčího Fryče, který měl zápas "pevně v rukou" nerozhodilo. A to už bylo moc vody na myslibořický mlýnek, hráči se zběhli okolo rozhodčího a důrazně se ho ptali co chce víc? Ten však karty dával jen hostům! Tento okamžik se opakoval už do konce utkání, protože jak hlavní tak pomezní dělali z utkání okresního přeboru bramboračku! Kdo si víc zařval ten měl míč, př. pomezní Vala ukazuje odkop od brány, najednou se ozve to byl roh, tomu okamžitě padá praporek k zemi a kope se rohový kop. Lukáš Svoboda odvedl v tomto zápase hodně práce a dokázal se prosadit i proti několikanásobné přesile, při jednom brejku mu nepřálo štěstí, když jeho prudkou střelu vyrazil brankář nohami z brány. Domácí tlak sílil a Myslibořice se přibližovali blíž a blíž ke svojí šestnáctce navíc oslabeni o 2 hráče v poli, ale domácí se né a né prosadit! Ve velkém vápně byl jasně faulován bojovný Svoboda, i tato jasná penalta bylo Myslibořicím odepřena a to už přetekly nervi nejen hráčů, ale i fanoušků. Jestli toto nebyl faul, tak už nevím co faul je. Když už se zdálo, že Myslibořice ubrání velice dlouhou přesilovku domácích, jenž se nemohli prosadit, "nabídl" pan rozhodčí Fryč v poslední minutě zápasu Dukovanům pokutový kop! Malou měrou jemu zapříčil Martin Horák, jemuž rozhočí penaltu zapískal, byl to ovšem obyčejný souboj o míč, kterých je v každém zápase nespočet, domácí hráč ho neustál a zkušeně se poroučel k zemi. Tato odpískaná penalta byla paradoxně nesrovnatelná s tou neodpískanou a to už se ozívaly hlasy domácích fandů směrem k rozhodčím "To je tak vokatý, že jen slepej to nevidí!". Penaltu proměnil zkušeně a zároveň pohledně do pravého růžku brankář domácích, který se nemohl dívat na bezmocnost domácích útočníků. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Utkání silně ovlivnili rozhodčí, kteří utkání absolutně nezvládli, hlavně hlavní rozhodčí Fryč vedl utkání takovým divným stylem, že se nebylo čemu divit co ze zápasu bude. Nejhorší na tomto je, že přítomen byl i delegát Strouha a neřekl na to ani půl slova a jak to bývá pobavil se s kamarády, dal si klobásu, pivo a peníze a spokojeně ujížděl domů. Krutá to realita! Myslibořice se tak propadli na 10. místo o bod za 7. Rokytnici n/R, Okříšky "B" a Blatnici.